Uczniowie z liceum "Konarskiego" w Radomiu zaprezentują się...

  Uczniowie z liceum "Konarskiego" w Radomiu zaprezentują się na Zamku Królewskim

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Podczas zajęć z przedszkolakami.
  1/5
  przejdź do galerii

  Podczas zajęć z przedszkolakami. ©Liceum Konarskiego

  Uczniowie z X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego zaprezentują się na Zamku Królewskim w Warszawie 12 czerwca podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim.
  To coroczna impreza, w której uczestniczą najbardziej zaangażowane w działania obywatelskie młodzi ludzie z całej Polski. Uczniowie z X LO pokażą, co zrobili w ramach Ogólnopolskiego Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”.

  W "Konarskim" działa Klub Czytelniczy, którego członkowie aktywnie promują czytelnictwo wśród przedszkolaków, swoich rówieśników oraz zachęcają do czytania dorosłych. Reprezentują także swoją szkołę w konkursach literackich i czytelniczych organizowanych na terenie miasta. Jeden z uczniów otrzymał wyróżnienie w III Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania.

  Ponadto klub nawiązał współpracę z Publicznym Przedszkolem nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu. Z jedną z grup przedszkolnych - 5b, licealiści spotykają się raz w miesiącu i czytają dzieciom bajki, w których bohaterami są zwierzęta.

  Spotkania wzbogacane są prezentacjami multimedialnymi, krótkimi pogadankami o zwierzętach, zajęciami muzycznymi lub praktycznymi na temat hodowli konkretnych gatunków zwierząt. Maluchy wysłuchały już opowieści o słoniach, a podczas spotkania poświęconego żółwiom poznały żółwicę - Olcię. Głośno przeczytane zostały już książki: "Elmer i tęcza", "Franklin i książka z biblioteki". Kolejne spotkanie poświęcone będzie lwom.

  W gronie rówieśników z całej Polski


  Opiekunem Klubu Czytelniczego jest Ewa Wziątek: - To przedszkolaki zaproponowały tę tematykę- mówi Ewa Wziątek. - Nawiązaliśmy także współpracę z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, oddział w Radomiu i Muzeum Okręgowym. A w ramach działalności Klubu Czytelniczego zorganizowaliśmy m.in. akcję czytelniczą poświęconą Leszkowi Kołakowskiemu.

  Po zapoznaniu się z życiem i wybraną twórczością tego wybitnego filozofa uczniowie przeprowadzili cykl zajęć dla swoich rówieśników. Były to wykłady wzbogacone prezentacją miejsc związanych z życiem Leszka Kołakowskiego w Radomiu. Ponadto członkowie klubu byli współorganizatorami wycieczki "Radom Leszka Kołakowskiego", w której wzięli udział nauczyciele bibliotekarze z Radomia i okolic.

  Efektem realizacji projektu są m.in. comiesięczne wystąpienia przed przedszkolakami. Na przygotowanie kolejnych spotkań młodzież z X LO poświęca bardzo dużo czasu: odbywają się wówczas próby głośnego czytania bajek z podziałem na role, przygotowywane są prezentacje multimedialne, piosenki, zabawy ruchowe itp.

  Podczas prezentacji w Warszawie uczniowie z Konarskiego spotkają się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. To wspaniała okazja, by podzielić się doświadczeniami oraz zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy, jak również zainspirować się pomysłami innych dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w szkole i najbliższym otoczeniu. - Spotykają się tam uczniowie i uczennice, którym „chce się chcieć” oraz nauczycielki i nauczyciele - osoby wspierające i inspirujące młodych w ich codziennych dążeniach- mówi Ewa Wziątek.

  ZOBACZ TAKŻE: Uczniowie z X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu zagrali w spektaklu w teatrze  Zobacz TOP 15 miejsc w regionie radomskiem okiem satelity
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ