Uczniowie z Ursynowa brali udział w projekcie „English in...

  Uczniowie z Ursynowa brali udział w projekcie „English in the Air”

  Kamil Zapora

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie brali udział w projekcie „English in the Air”.
  1/22
  przejdź do galerii

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie brali udział w projekcie „English in the Air”. ©szkoła w Ursynowie

  Przez cały pierwszy semestr tego roku szkolnego piątkowe popołudnia były dla uczniów klasy IV i V Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie czasem w zupełności poświęconym językowi angielskiemu. Brali oni bowiem udział w projekcie „English in the Air”.
  Uczęszczając na dwugodzinne zajęcia projektowe „English in the Air” (Angielski Pośród Nas) w programie „English Teaching Activities” prowadzone przez Weronikę Konarską, uczniowie obu klas poznawali tajniki języka mówionego i nabywali umiejętność komunikowania się w języku angielskim poprzez wspólną naukę i świetną zabawę.

  Nikt nie narzekał na nudę  W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, poznając nowe słownictwo w programie internetowym Insta.Ling, pracując z tekstem piosenek anglojęzycznych czy też tworząc prezentacje multimedialne na temat odmian języka angielskiego.

  W trakcie zajęć leksykalnych uczestnicy projektu szlifowali zwroty konwersacyjne, aby następnie móc wykorzystać je w tworzeniu i odgrywaniu dialogów. Na zajęciach kulturowych uczniowie poznawali cechy charakterystyczne kultury brytyjskiej, wykonując piękne plakaty i ozdobne girlandy. Oczywiście nie zabrakło też zabaw językowych w postaci gier karcianych, wierszyków, rymowanek i łamańców językowych.

  Na ostatnim spotkaniu przed feriami zimowymi pojawił się gość specjalny – Polak, który od dwunastu lat mieszka w Anglii. W prezentacji multimedialnej pan Paweł przybliżył uczniom swoją przygodę z językiem, przedstawił trudne początki porozumiewania się z native-speaker’ami oraz opowiedział o licznych podróżach po świecie. Udzielił również wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania uczestników projektu. Ta pouczająca wizyta uświadomiła czwarto i piątoklasistów jak ważna w życiu jest znajomość języka angielskiego.

  Dzięki realizacji projektu w programie ETAs, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, do szkoły zakupiony został sprzęt – laptop i magnetofon oraz liczne pomoce językowe – karty fotograficzne i dydaktyczne, fiszki, zestaw leksykalny, gry, przez co praca z dziećmi stała się bardziej wydajna, a jednocześnie bardziej atrakcyjna.

  Jednak to jeszcze nie koniec. W II półroczu spotkań projektowych również przewidywane są: interesujące zajęcia, zagraniczni goście, bogaty w nagrody konkurs językowy, wycieczka i wiele innych.


  Top Girls w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Flesz - Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>