Uczniowie z Ursynowa brali udział w projekcie „English in...

  Uczniowie z Ursynowa brali udział w projekcie „English in the Air”

  Kamil Zapora

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie brali udział w projekcie „English in the Air”.
  1/22
  przejdź do galerii

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie brali udział w projekcie „English in the Air”. ©szkoła w Ursynowie

  Przez cały pierwszy semestr tego roku szkolnego piątkowe popołudnia były dla uczniów klasy IV i V Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Batalionów Chłopskich w Ursynowie czasem w zupełności poświęconym językowi angielskiemu. Brali oni bowiem udział w projekcie „English in the Air”.
  Uczęszczając na dwugodzinne zajęcia projektowe „English in the Air” (Angielski Pośród Nas) w programie „English Teaching Activities” prowadzone przez Weronikę Konarską, uczniowie obu klas poznawali tajniki języka mówionego i nabywali umiejętność komunikowania się w języku angielskim poprzez wspólną naukę i świetną zabawę.

  Nikt nie narzekał na nudę  W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, poznając nowe słownictwo w programie internetowym Insta.Ling, pracując z tekstem piosenek anglojęzycznych czy też tworząc prezentacje multimedialne na temat odmian języka angielskiego.

  W trakcie zajęć leksykalnych uczestnicy projektu szlifowali zwroty konwersacyjne, aby następnie móc wykorzystać je w tworzeniu i odgrywaniu dialogów. Na zajęciach kulturowych uczniowie poznawali cechy charakterystyczne kultury brytyjskiej, wykonując piękne plakaty i ozdobne girlandy. Oczywiście nie zabrakło też zabaw językowych w postaci gier karcianych, wierszyków, rymowanek i łamańców językowych.

  Na ostatnim spotkaniu przed feriami zimowymi pojawił się gość specjalny – Polak, który od dwunastu lat mieszka w Anglii. W prezentacji multimedialnej pan Paweł przybliżył uczniom swoją przygodę z językiem, przedstawił trudne początki porozumiewania się z native-speaker’ami oraz opowiedział o licznych podróżach po świecie. Udzielił również wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania uczestników projektu. Ta pouczająca wizyta uświadomiła czwarto i piątoklasistów jak ważna w życiu jest znajomość języka angielskiego.

  Dzięki realizacji projektu w programie ETAs, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, do szkoły zakupiony został sprzęt – laptop i magnetofon oraz liczne pomoce językowe – karty fotograficzne i dydaktyczne, fiszki, zestaw leksykalny, gry, przez co praca z dziećmi stała się bardziej wydajna, a jednocześnie bardziej atrakcyjna.

  Jednak to jeszcze nie koniec. W II półroczu spotkań projektowych również przewidywane są: interesujące zajęcia, zagraniczni goście, bogaty w nagrody konkurs językowy, wycieczka i wiele innych.


  Top Girls w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Flesz - Uwaga kierowcy! Są nowe znaki drogowe  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>