Udane sparingi Pilicy i Broni Radom

SzS
Fragment meczu Wisła Puławy - Broń Radom
Fragment meczu Wisła Puławy - Broń Radom Sylwester Szymczak
Czwartoligowe zespoły Pilicy Białobrzegi i Broni Radom rozegrały pierwsze swoje sparingi. Pilica rozgromiła 7:0 Wilgę Garwolin. Broń przegrała co prawda na wyjeździe z Wisłą Puławy, ale na tle pierwszoligowca wypadała bardzo dobrze.

Wisła Puławy - Broń Radom 3:2 (1:2), Darmochwał 19, Szczotka 68, testowany 89 - Książek 24, Nowosielski 26 z karnego
Broń: Broń: Bochniewski - Krukowski, Zieliński, Sala, Dobosz, Leśniewski, Nowosielski, Salek, Bojek, Książek, Czarnecki oraz Przytuła, Góźdź, Bartosiak, Winsztal, Pryciak, J. Kumoch, Wieczorek.

Wisła testowała 5-6 zawodników, niemniej kandydaci do gry w pierwszej lidze powinni zagrać o wiele lepiej w pojedynku z czwartoligową Bronią. Tymczasem przed przerwą Broń zdobyła dwie bramki i miała jeszcze trzy dobre okazje, aby zdobyć kolejne. Co więcej, w 28 minucie Kamil Czarnecki nie wykorzystał rzutu karnego.
W drugiej połowie w szeregach Broni zagrało pięciu juniorów i widać było już różnicę. Gospodarze przeważali i mieli kilka świetnych okazji. Bohaterem meczu niewątpliwie był Sebastian Przytuła, który trzykrotnie w sytuacjach sam na sam ratował zespół Broni. W ostatnich sekundach skapitulował, ale cały sparing w wykonaniu Broni trzeba ocenić pozytywnie.

Pilica Białobrzegi - Wilga Garwolin 7:0 (4:0),,Obłuski 2, Rawski, Kornacki, Michalski, Bednarczyk, Bogacz.
Pilica: Malina - Białecki, Moryc, Janowski, Karasek, Bykowski, Jaworski, Bednarczyk, Rawski, Kornacki, Obłuski, oraz Bogacz, Kacperkiewicz, Zawisza, Lament.

- Na pewno trochę więcej spodziewałem się po ekipie gości, ale przyjechali bez kilku graczy, którzy są jeszcze na wakacjach. Bardzo dobra jednostka treningowa, tak można ocenić ten mecz - powiedział trener Mirosław Siara, szkoleniowiec Pilicy.