Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Radostowska na radomskim Młodzianowie jest już przebudowana. Inwestycja powstała w ramach "czynówek"

OPRAC.:
Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Zakończyła się już przebudowa ulicy Radostowskiej.
Zakończyła się już przebudowa ulicy Radostowskiej. MZDiK
Skończyła się budowa całej ulicy Radostowskiej na radomskim Młodzianowie wraz z odcinkiem ulicy Działkowej oraz łącznikiem z ulicą Wydmową. Dawniej była tam nawierzchnia gruntowa, a teraz pojazdy i piesi mogą poruszać się po asfalcie bądź kostce. Było to zadanie czynowe, współfinansowane częściowo przez zainteresowanych mieszkańców.

Ulica Radostowska, której nazwa pochodzi od szczytu Radostowa w Górach Świętokrzyskich (nie jest to przypadek, ponieważ na Młodzianowie kilka ulic ma właśnie „górskie” nazwy, na przykład Świętokrzyska, Łysogórska, Altanowa, Zakopiańska, Tatrzańska czy Góralska), łączy ze sobą ulice Gajową i Godowską. Ma ponad 700 metrów długości, a wzdłuż niej stoi kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Młodzianów należy do gęsto zabudowanych dzielnic Radomia. Dotychczas była to droga gruntowa, na której po dużych opadach tworzyło się błoto. Mieszkańcy postanowili więc założyć społeczny komitet budowy ulicy, dzięki czemu doprowadzili do inwestycji w ramach tak zwanych „czynówek”.

Obecnie ulica Radostowska ma asfaltową jezdnię o szerokości sześciu metrów na odcinku pomiędzy ulicami Gajową a Działkową. Po jej obu stronach są półtorametrowe chodniki z kostki. Takie same parametry otrzymał także fragment ulicy Działkowej od Wydmowej do Radostowskiej oraz łącznik ulic Wydmowej i Radostowskiej. Na dalszym odcinku, czyli pomiędzy ulicami Działkową a Godowską, ze względu na znacznie węższy pas drogowy, ulica Radostowska jest ciągiem pieszo-jezdnym o szerokości od 6,3 do 6,5 metra. Zakres zadania obejmował również wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz nowego oświetlenia ulicznego. Budowa dotyczyła łącznie 860 metrów długości jezdni.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, na ulicy Radostowskiej powstały progi zwalniające. Cała ulica została objęta strefą zamieszkania, a to oznacza między innymi, że można jeździć po niej z prędkością do 20 kilometrów na godzinę. Strefa objęła też ulicę Wydmową, łącznik z Radostowską i część Działkowej. Wszystkie skrzyżowania na tym terenie stały się równorzędne. Zmiana ta dotyczy także skrzyżowania ulic Działkowej i Wydmowej. Wykonawcą tejże inwestycji na Młodzianowie, kosztującej ponad 3,94 miliona złotych, była radomska firma Zbig-Bet.

Motofakty

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie