Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Unieważniono przetarg na budowę serwisowni pociągów w Radomiu, ale Koleje Mazowieckie nie rezygnują

Janusz Petz
Janusz Petz
Zespół trakcyjny Flirt szwajcarskiej firmy Stadler. Takie pociągi, ale składające się tylko z dwóch członów, mają jeździć na lokalnych liniach radomskich. Na kolejnych slajdach zobacz jak wyglądają flirty z bliska.
Zespół trakcyjny Flirt szwajcarskiej firmy Stadler. Takie pociągi, ale składające się tylko z dwóch członów, mają jeździć na lokalnych liniach radomskich. Na kolejnych slajdach zobacz jak wyglądają flirty z bliska. Koleje Mazowieckie
Koleje Mazowieckie unieważniły przetarg na zaprojektowanie i budowę w Radomiu serwisowni, w której mają być serwisowane pociągi jeżdżące na lokalnych radomskich trasach. Spółka nie rezygnuje jednak z inwestycji.

Unieważniony przetarg na budowę serwisowni w Radomiu i nowe plany Kolei Mazowieckich

Przetarg na budowę nowej hali i obiektów towarzyszących ruszył w maju ubiegłego roku. Okazało się, że wpłynęła tylko jedna oferta firmy Agat z Koluszek i Inżynierii Rzeszów, która opiewała na 79,8 milionów złotych. Tymczasem spółka Koleje Mazowieckie chciała przeznaczyć na ten cel jedynie 52,8 milionów złotych. Przetarg unieważniono.

Co dalej ? „Mimo unieważnienia ostatniego postępowania przetargowego nie rezygnujemy z planów budowy zaplecza technicznego w Radomiu. Będziemy dążyć do tego, by ogłoszenie nowego postępowania miało miejsce jak najszybciej. W pierwszej kolejności musimy ponownie przeanalizować zapisy Specyfikacji Warunków Zamówienia i w razie konieczności dokonać stosownych zmian. Ponadto, jesteśmy zobowiązani dokonać ponownego szacunku nakładów inwestycyjnych uwzględniających zmiany na rynku spowodowane inflacją oraz zmieniającymi się uwarunkowaniami polityczno-ekonomicznymi „ - pisze w odpowiedzi na nasze pytania Donata Nowakowska, dyrektor biura Rzecznika Prasowego w Kolejach Mazowieckich.

Przypomnijmy, Koleje Mazowieckie chcą w Radomiu zbudować bazę utrzymaniowo – naprawczą pojazdów kolejowych przy ulicy Tadeusza Mazowieckiego. Działkę pod inwestycję sprzedało spółce miasto za połowę ceny, a zgodę na taką transakcję wyraziła Rada Miasta podczas wrześniowej sesji. Planowano, że w serwisowni będą obsługiwane przede wszystkim pociągi jeżdżące na trasach lokalnych – do Drzewicy, Skarżyska Kamiennej i Dęblina, ale hala ma mieć 100 metrów długości można byłoby w niej naprawiać wszystkie zespoły trakcyjne, które posiadają Koleje Mazowieckie. Mówiło się też o konkretnych 10 pociągach dedykowanych do obsługi w Radomiu – dwuczłonowych zespołach trakcyjnych Flirt marki szwajcarskiej firmy Stadler. Na razie nie podpisano jednak umowy na zakup tych pociągów z przeznaczeniem na obsługę linii radomskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie