Uniwersytet Radom przegrał jedną bramką w Chrzanowie w drugiej kolejce pierwszej ligi

Michał Nowak
W drugiej kolejce sezonu 2017/2018 pierwszej ligi, szczypiorniści Uniwersytetu Radom przegrali na wyjeździe z MTS Chrzanów. Tadeusz Klocek
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom nieznacznie, bo zaledwie jedną bramką przegrali w Chrzanowie z tamtejszym MTS w meczu drugiej kolejki pierwszej ligi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 28:27.

MTS Chrzanów - KS Uniwersytet Radom 28:27 (16:16)
Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Szmulik 5, Wiak 4, Pezda 4, Jurgilewicz 4, Pomiankiewicz 3, Kubajka 1, Gruszczyński, Pawelec, Banaczek, Włoskiewicz, Socha, Kowalczyk.

Po świetnej inauguracji w Wieluniu w zeszłym tygodniu, tym razem podopieczni trenera Mariusza Greli musieli uznać wyższość przeciwnika. Sobotni mecz w Chrzanowie od początku do końca był wyrównany

Do 26 minuty żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej niż jednobramkowej przewagi. Dopiero po trafieniu Mateusza Krasuckiego miejscowi wyszli na dwubramkowe prowadzenie (14:12). Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem 16:16.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Raz jeden, raz drugi zespół obejmował minimalne prowadzenie. W 49 minucie, po golu Marka Kubajki było 24:22 dla Uniwersytetu. W ciągu następnych pięciu minut jednak to gracze MTS-u rzucili pięć bramek z rzędu i prowadzili 27:24. Był to kluczowy moment tego starcia. Goście z Radomia nie byli już w stanie odrobić straty i przegrali minimalnie, bo różnicą tylko jednej bramki, 27:28.

W niedzielę, 24 września, drużyna Uniwersytetu rozegra pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Radomianie podejmą KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.