Uniwersytet Radom walczył z Czuwajem we własnej hali. Punkty pojechały jednak do Przemyśla

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał u siebie z Czuwajem Przemyśl.
Uniwersytet Radom przegrał u siebie z Czuwajem Przemyśl. Tadeusz Klocek
Sporo emocji swoim kibicom zaserwowali szczypiorniści Uniwersytetu Radom. Ostatecznie podopieczni trenera Mariusza Greli przegrali z Czuwajem Przemyśl 33:30. Chwilę przed końcem był remis, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Uniwersytet Radom - Czuwaj Przemyśl 30:33 (17:19)
Uniwersytet: Sulima, Markowski, Baran - Włoskiewicz 7, Mroczek 6, Pomiankiewicz 5, Kiraga 4, Pawelec 3, Kubajka 2, Rojek 2, Gruszczyński 1, Socha, Stanik, Jurgilewicz, Misalski, Banaczek.

Radomianie co prawda nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie, bo dwie pierwsze bramki rzucili przyjezdni, ale dość szybko się pozbierali i odpowiedzili wyżej notowanemu w tabeli rywalowi (6:4). Ta przewaga gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem szybko rywale doprowadzili do remisu 6:6, a potem wrócili na prowadzenie. W kolejnych minutach inicjatywa należała do zespołu z Przemyśla. W 23 minucie było 13:16, a na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 17:19.

Początek drugiej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry. Kwadrans przed końcem Uniwersytet doprowadził jednak do remisu. Chwilę później jednak Czuwaj znów wrócił na prowadzenie, a radomianie nie wykorzystali dwóch świetnych okazji na zdobycie bramek. Cztery minuty przed końcem znów był jednak remis (30:30), ale w decydujących fragmentach większym doświadczeniem wykazali się goście i to oni zwyciężyli w tym spotkaniu. Radomianie nie wykorzystali m.in. rzutu karnego. Warto zaznaczyć, że w sobotnim spotkaniu po długiej przerwie zagrał Piotr Rójek, który zdobył dwie bramki dla Uniwersytetu.

- Przegraliśmy trzema bramkami i wydaje mi się, że nieco słabiej zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Oczywiście, w drugiej mieliśmy swoje szanse, tak jak choćby rzut karny w koncówce. Niewykorzystane sytuacje jednak się mszczą. Od remisu 30:30 rywale rzucili trzy bramki, a my żadnej. Wygrał zespół bardziej doświadczony i w tym meczu lepiej prezentujący się w obronie - powiedział po zakończeniu tego spotkania Mariusz Grela, szkoleniowiec Uniwersytetu.