Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu będzie współtworzyć Szkołę Liderów Przemysłu 4.0. Ogłosił to wicepremier Jarosław Gowin

MAG
Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu będzie współtworzyć Szkołę Liderów Przemysłu 4.0. Ogłosił to wicepremier Jarosław Gowin
Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu będzie współtworzyć Szkołę Liderów Przemysłu 4.0. Ogłosił to wicepremier Jarosław Gowin Joanna Gołąbek
W poniedziałek, 15 kwietnia w Radomiu został podpisany list intencyjny w sprawie stworzenia Szkoły Liderów Przemysłu 4.0 na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. To początek współpracy pomiędzy radomską uczelnią a Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości. O tym projekcie jako szansie na skok cywilizacyjny dla miasta i regionu mówił też wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Podpisany właśnie list intencyjny włącza radomską uczelnię w sieć podmiotów realizujących strategię rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie.

Rewolucja przemysłowa 4.0

Andrzej Soldaty, prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, przypomniał, że została ona założona 17 stycznia tego roku, jej siedzibą będzie Radom. Jej celem będzie dostarczanie wiedzy technicznej, inicjowanie przepływu doświadczeń oraz wspieranie przedsiębiorców w opracowywaniu i wdrażaniu nowych technologii i modeli biznesowych.

- Aktualnie trwa proces formalnego umocowania Platformy na rynku. Dla miasta to bardzo istotny element w kształtowaniu nowej generacji przemysłu, zwłaszcza w oparciu o zasoby ludzkie, które w ramach tego porozumienia będziemy przygotowywać. Wspólnie uruchomimy Szkoła Liderów Platformy Przyszłości, skierowaną na kształtowanie liderów zmian, którzy będą tworzyć przemysł 4.0, czyli kolejną rewolucję przemysłową, opartą na rozwoju przemysłu wysokich technologii i cyfryzacji procesów produkcyjnych - mówił prezes Andrzej Soldaty.

- Korzenie uniwersytetu to kierunku techniczne, ale również ekonomiczne, dlatego od lat staramy się łączyć zarówno technikę, jak i rozwiązania biznesowe. Porozumienie z fundacją daje nam nowe możliwości, chcemy współpracować z firmami w kraju oraz na całym świecie - tłumaczył powody podpisania porozumienia profesor Zbigniew Łukasik, rektor uniwersytetu w Radomiu.

Połączą biznes z nauką

Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał, że Platforma to projekt o charakterze cywilizacyjno-rozwojowym. - Dziś w Radomiu postawiliśmy kolejne przęsło pomostu łączącego biznes z nauką. Od ponad trzech lat Polska realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, inwestując również w mniejsze ośrodki, dając im impulsy rozwojowe - mówił.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan przypomniał, że Radom to pierwsze w Polsce miejsce, gdzie jest realizowana w praktyce tak zwana deglomeracja, czyli przenoszenie instytucji centralnych poza stolicę.

- Wkrótce Radom stanie się stolicą przemysłu przyszłości, ale jego uczelnia korzysta na tym już teraz - powiedział wicemarszałek Bielan.

Życzenia na Wielkanoc 2019. Wierszyki - śmieszne, krótkie, wielkanocne SMS

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie