Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu zaprasza na promocję książki "Prawa człowieka w czasach pandemii"

bk
Ksiądz Grzegorz Zieliński jest adiunktem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Ksiądz Grzegorz Zieliński jest adiunktem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. katedra.pl
Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny zaprasza na promocję książki księdza doktora Grzegorza Zielińskiego "Prawa człowieka w czasach pandemii COVID-19 ", wydanej przez radomski uniwersytet w roku 2021. Wydarzenie mieć będzie miejsce w czwartek 24 marca, o godzinie 14, w sali 113 w Budynku Ekonomii i Prawa i Administracji, przy ulicy Bolesława Chrobrego 31 w Radomiu. Swój udział zapowiedział rektor uniwersytetu, profesor Sławomir Bukowski. Oto garść informacji o książce: Monografia jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy prowadząc walkę z epidemią polskie władze nie ograniczały zbytnio praw i wolności obywatelskich, a także, czy ingerencja ustawodawcy zawsze przestrzegała określoną w Konstytucji zasadę proporcjonalności? Niniejsze opracowanie przedstawia wprowadzone ograniczenia w kontekście pięciu praw człowieka, stanowiąc udokumentowanie możliwych naruszeń ze strony państwa. Publikacja jest również próbą sformułowania rekomendacji na przyszłość, które mogą być dla przedstawicieli organów władzy publicznej swego rodzaju drogowskazem w kolejnych miesiącach walki z pandemią. Oto informacje o autorze: Grzegorz Zieliński - ksiądz diecezji radomskiej od 2006 roku; doktor nauk prawnych w zakresie prawa, prawa kanonicznego, magister teologii. Studia prawnicze (2009 – 2016) odbył w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie uzyskując stopień naukowy doktora obojga praw. Badania naukowe z dziedziny prawa międzynarodowego i praw człowieka odbył w latach 2014 - 2016 w Stanach Zjednoczonych na Wydziale Prawa w Boston College, MA. Wiedzę prawniczą zdobywał także w Katolickim Uniwersytecie Sacro Cuore w Mediolanie (Włochy); Worcester State University, MA; Catholic University of America Washington, D.C. oraz na SIT Graduate Institute, Brattleboro, VT (USA). W maju 2016 roku zdobył nagrodę Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie Sub Auspiciis Lateranensibus za najlepszą rozprawę doktorską. Obecnie jest adiunktem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami, zajmuje się badaniami z zakresu praw człowieka, prawa międzynarodowego i prawa cywilnego. Jest autorem wielu publikacji naukowych z dziedziny prawa medycznego. Pełni także obowiązki wiceprzewodniczącego Rady Uczelni UTH w Radomiu. Jest zatrudniony w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, prowadząc zajęcia z zakresu prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Od 2016 roku jest sędzią Sądu Kościelnego diecezji radomskiej. Serdecznie zapraszam i pozdrawiam Prof. dr hab. Dariusz Trześniowski Rzecznik Prasowy Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu ul. Bolesława Chrobrego 33, pok. 126 | 26-600 Radom tel. + 48 692 982 228| [email protected] www.uniwersytetradom.pl

Monografia jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy prowadząc walkę z epidemią polskie władze nie ograniczały zbytnio praw i wolności obywatelskich, a także, czy ingerencja ustawodawcy zawsze przestrzegała określoną w Konstytucji zasadę proporcjonalności? Opracowanie przedstawia wprowadzone ograniczenia w kontekście pięciu praw człowieka, stanowiąc udokumentowanie możliwych naruszeń ze strony państwa. Publikacja jest również próbą sformułowania rekomendacji na przyszłość, które mogą być dla przedstawicieli organów władzy publicznej swego rodzaju drogowskazem w kolejnych miesiącach walki z pandemią.

Grzegorz Zieliński - ksiądz diecezji radomskiej od 2006 roku; doktor nauk prawnych w zakresie prawa, prawa kanonicznego, magister teologii. Studia prawnicze (2009 – 2016) odbył w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie uzyskując stopień naukowy doktora obojga praw. Badania naukowe z dziedziny prawa międzynarodowego i praw człowieka odbył w latach 2014 - 2016 w Stanach Zjednoczonych na Wydziale Prawa w Boston College, MA. Wiedzę prawniczą zdobywał także w Katolickim Uniwersytecie Sacro Cuore w Mediolanie (Włochy); Worcester State University, MA; Catholic University of America Washington, D.C. oraz na SIT Graduate Institute, Brattleboro, VT (USA). W maju 2016 roku zdobył nagrodę Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie Sub Auspiciis Lateranensibus za najlepszą rozprawę doktorską.

Obecnie jest adiunktem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami, zajmuje się badaniami z zakresu praw człowieka, prawa międzynarodowego i prawa cywilnego.

Jest autorem wielu publikacji naukowych z dziedziny prawa medycznego. Pełni także obowiązki wiceprzewodniczącego Rady Uczelni UTH w Radomiu. Jest zatrudniony w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, prowadząc zajęcia z zakresu prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Od 2016 roku jest sędzią Sądu Kościelnego diecezji radomskiej.

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Dariusz Trześniowski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie