Uniwersytet wysoko przegrał z AZS AWF Biała Podlaska

Michał Nowak
Zespół Uniwersytetu Radom (w niebieskich koszulkach) nie poradzili sobie z dobrze dysponowanym AZS AWF Biała Podlaska. Michał Nowak
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom doznali dotkliwej porażki w meczu z AZS AWF Biała Podlaska.

KS Uniwersytet Radom - AZS Biała Podlaska 23:36 (11:18)
Uniwersytet: Drabik, Sulima - Mroczek 8, Rojek 4, Włoskiewicz 3, Sułecki 2, Flisiak 2, Cupryś 1, Dziura 1, Pawelec 1, Krzywkowski 1, Socha, Zdziech, Mierzwiak, Pomiankiewicz.

Na pewno nie tak szczypiorniści radomianie wyobrażali sobie mecz piątej kolejki drugiej ligi. Podopieczni trenera Mariusza Greli mierzyli się z AZS AWF Biała Podlaska, który przed tym spotkaniem miał na koncie tyle samo punktów. Można było się więc spodziewać wyrównanego boju. Tak jednak nie było, a rywale od pierwszych minut kontrolowali przebieg tego spotkania.
Już na początku goście wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Po trafieniu Rafała Jaszczuka było 3:6. Po dwudziestu minutach gry goście z Białej Podlaskiej prowadzili już sześcioma golami (6:13). Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 11:18.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż szczypiorniści Uniwersytetu nie mogli poradzić sobie z dobrą obroną rywali. Niespełna kwadrans przed końcem prowadzenie AZS-u urosło do trzynastu bramek (15:28) i taką też różnicą zakończył się ten pojedynek.

- Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Zespół z Białej Podlaskiej to dobra i wybiegana drużyna, dobrze grająca w obronie. Od początku meczu szczęście nam nie sprzyjało. Nie wykorzystywaliśmy dobrych sytuacji, oni nas pokarali, wykorzystywali swoje kontrataki. Graliśmy słabo w defensywie i byliśmy nieskuteczni w ofensywie - powiedział po meczu Grzegorz Mroczek, zawodnik Uniwersytetu.

Wtórował mu szkoleniowiec, Mariusz Grela. - Zagraliśmy słabo w tym meczu. Nie wszystkie założenia taktyczne realizowaliśmy. Trzeba przełknąć gorycz porażki. Rywale byli zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu. Próbowaliśmy walczyć, ale to było za mało na tak doświadczony zespół. Rywale zaskoczyli nas wysoką obroną. Mieliśmy problemy ze zdobywaniem bramek - mówił.

W innych meczach: Czarni Regimin - AZS UW Warszawa 21:28, MKS Wieluń - Trójka Ostrołęka 22:22, Mazur Sierpc - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 17:18, Politechnika Anilana Łódź - Pabiks Pabianice 33:25, AZS AWF Warszawa - ChKS Łódź 27:28, Włókniarz Konstantynów Łódzki - AZS UMCS Lublin 17:18.