Uroczysta sesja papieska Rady Miejskiej w Radomiu (wideo,...

  Uroczysta sesja papieska Rady Miejskiej w Radomiu (wideo, zdjęcia)

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Uroczysta sesja papieska Rady Miejskiej w Radomiu (wideo, zdjęcia)

  ©Tadeusz Klocek

  - Był to papież jedności, papież rodziny, który cały swój pontyfikat zawierzył Maryi - mówiono podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, zwołanej w środę, 4 czerwca, w rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w naszym mieście.
  Uroczysta sesja papieska Rady Miejskiej w Radomiu (wideo, zdjęcia)

  ©Tadeusz Klocek


  Przybyłych radnych i gości powitał Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. Przypomniał, że uroczyste sesje poświęcone nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, organizowane co roku 4 czerwca, w rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w naszym mieście w 1991 roku, to już radomska tradycja, ustanowiona przez radnych dla uczczenia Ojca Świętego.

  Następnie oddał głos biskupowi radomskiemu Henrykowi Tomasikowi. - Był to papież, który swoją misją kontynuował dzieło świętego Piotra - mówił biskup, charakteryzując postać świętego Jana Pawła II.

  Najważniejszym zadaniem tej misji było budowanie mostów między ludźmi. - Był to papież jedności: na każdym kroku budował ją między nami. Każda jego wizyta w Polsce była takim budowaniem mostów - podkreślał biskup Tomasik.  Zaznaczył historyczne znacznie wizyty Jaka Pawła II w Radomiu. Olbrzymia liczba mieszkańców uczestniczących w tej radomskiej pielgrzymce pokazała, jak można się zjednoczyć wobec papieskiego dzieła pojednania, wokół chrześcijańskich wartości. Biskup raz jeszcze podziękował wszystkim tym, którzy czuwali nad papieska wizyta w czerwcu 4 czerwca 1991 roku.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z RADOMIA

  - Od Matki Bożej uczył się naśladować Chrystusa - tak mówił o Janie Pawłe II ksiądz prałat Jerzy Karbownik, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej, podkreślając piękną inicjatywę radomskich radnych w celu upamiętniania rocznicy, ważnej dla Radomia i diecezji.

  Określił papieża jako człowieka zawierzenia, którzy cały swój pontyfikat zawierzył Maryi. - To był pontyfikat odważny, zdeterminowny i konsekwenty - mówił prałat Karbownik. - Odważny w sprawie rodziny: ma być mąż, żona ojciec i matka, a co w dzisiejszych czasach zaczyna być zachwiane.

  Podkreśleniem ważności sesji było wspólne zdjęcie radnych i zaproszonych gości. Zobowiązanie, że co roku 4 czerwca, dla uczczenia pamięci Papieża Jana Pawła II, wielkiego Człowieka i Polaka, Honorowego Obywatela Radomia, będzie zwoływana uroczysta sesja seminaryjna poświęcona spuściźnie Ojca Świętego, zostało podjęte podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwołanej 18 kwietnia 2005 roku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ