MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczysta wigilia w "Naszej Szkole"

/bk/
Powitala gości Elżbieta Michalkiewicz, dyrekjtor "Agi"
Powitala gości Elżbieta Michalkiewicz, dyrekjtor "Agi" Aga
Uroczysta wigilia połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego odbyła się w piątek w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi Realizującej Program Rehabilitacji Neurologicznej "Nasza Szkoła" ,
Był i Święty Mikołaj.
Był i Święty Mikołaj. Aga

Był i Święty Mikołaj.
(fot. Aga)

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia jasełkowego z udziałem dzieci i ich wychowawców. Widowisko przepełnione było kolędami, śpiewem, muzyką. Dzieci grały na różnych instrumentach. Nie zabrakło trzech króli, a także Mikołaja, który pojawił się i rozdał prezenty. Każdy dobrze się bawił.

Podczas tego wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą bombkę i kartkę świąteczną, w którym wygrała Marta Bogumił oraz Ania Kiepiela. Nagrodą dla zwycięzców był wazon ze słodyczami.

Na koniec ks. biskup Henryk Tomasik, po odczytaniu słowa Bożego, pomodlił się ze wszystkimi i złożył życzenia, w których nie zabrakło dobrego słowa dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i tych, którzy swoją dobrocią sprawiają, że uśmiech pojawia się na twarzy niepełnosprawnych dzieci.

Leszek Ruszczyk zadeklarował swoją pomoc placówce, kiedy będzie takiej potrzebowała.

Ciepłe słowa do całej społeczności ośrodka skierowała też Małgorzata Gumińska dyrektorka Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Radomiu, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Dzień zakończył się poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Gościem dzieci i ich rodziców oraz pracowników placówki na czele z dyrektorką Elżbietą Michałkiewicz, był również proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Annuuarity ks. Kazimierz Marchewka, przedstawiciela Kuratorium Oświaty, Małgorzata Brola oraz zaprzyjaźnieni z "Naszą Szkołą" prezesi spółdzielni mieszkaniowych: Kazimierz Woźniak oraz Zenon Kozera.

Wokół Poradni Rehabilitacji Neurologicznej "Aga" i Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" skupionych jest na stale blisko 40 niepełnosprawnych dzieci. Z porad, rehabilitacji, konsultacji i nauki miesięcznie korzysta blisko setka dziec. "Nasza Szkoła" włącza do klas szkolnych dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawność. Działanie szkoły jest ściśle związane z poradnią "Aga" przez rehabilitacji i rewalidację dzieci, czego efektem jest systematyczne usprawnianie dziecka. To bardzo ważne aby wychowankowie mogli dać sobie radę w dorosłym życiu.
Niedawno "Nasza Szkoła" i "Aga" obchodziły 10 - lecie powstania.

Na koniec ks. biskup Henryk Tomasik, po odczytaniu słowa Bożego, pomodlił się ze wszystkimi i złożył życzenia.
Na koniec ks. biskup Henryk Tomasik, po odczytaniu słowa Bożego, pomodlił się ze wszystkimi i złożył życzenia. Aga

Na koniec ks. biskup Henryk Tomasik, po odczytaniu słowa Bożego, pomodlił się ze wszystkimi i złożył życzenia.
(fot. Aga)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie