V liga. Drogowiec Jedlińsk wygrał na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska. Energia pokonała rezerwy Pogonii Siedlce i awansowała na fotel lidera

Marcin Ziółkowski
Drogowiec Jedlińsk wygrał na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska 3:2.
Drogowiec Jedlińsk wygrał na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska 3:2. Facebook GKS Drogowiec Jedlińsk
Decathlon V liga. W sobotę 5 listopada Drogowiec Jedlińsk zwyciężył z Tygrysem Huta Mińska 3:2 (1:1). W niedzielę Energia Kozienice wygrała w Siedlcach z rezerwami Pogoni 2:0 i została nowym liderem.

Piłkarze Drogowca rozegrali swoje spotkanie w sobotę o godzinie 13 na boisku w Hucie Mińskiej z miejscowym Tygrysem. Jako pierwsi strzelanie w tym meczu rozpoczęli gospodarze, którzy w 24 minucie za sprawą Piotra Habera wyszli na prowadzenie. W 45 minucie goście wyrównali, a strzelcem gola był Bartłomiej Zenik. Do przerwy zawodnicy z Jedlińska remisowali z Tygrysem 1:1. W drugiej połowie zawodnicy z Jedlińska dołożyli dwie bramki. W 50 minucie gola na 2:1 strzelił Mykola Kharchuk, a w 71 prowadzenie podwyższył Michał Rdzanek. W 83 minucie gola z rzutu karnego dla gospodarzy strzelił Gerasymets. Po wyrównanym spotkaniu piłkarze Drogowca Jedlińsk pokonali Tygrysa Huta Mińska 3:2.

Zespół Energii Kozienice rozegrał swoje spotkanie w niedzielę. Ich rywalem były rezerwy drugoligowej Pogoni Siedlce. Mecz, który miał się rozpocząć o godzinie 12 został opóźniony o 25 minut. Energia w osiemnastej minucie wyszła na prowadzenie. Gola z rzutu karnego zdobył Michał Kucharczyk. Do przerwy więcej bramek nie padło. W drugiej połowie kozieniczanie dołożyli drugą bramkę. W 61 minucie prowadzenie podwyższył Piotr Czerwiński. Ostatecznie Energia wygrała w Siedlcach 2:0 i awansowała na fotel lidera V ligi.

Dotychczasowy lider LKS Promna w tej kolejce pauzował.

Tygrys Huta Mińska - Drogowiec Jedlińsk 2:3 (1:1)

Bramki: Haber 24, Gerasymets 83 - Zenik 45, Kharchuk 50, Rdzanek 71

Drogowiec: Amadou Samb - Nowakowski, Kobza, Mortka, Wroński, Lech (77. Kołodziejczyk), Kharchuk, Nowocień, Rdzanek (72. Skuza), Zenik (81. F. Wojciechowski), Szubiński (85. K. Wojciechowski)

Pogoń II Siedlce - Energia Kozienice 0:2 (0:1)

Bramki: Kucharczyk 18, Czerwiński 61

Energia: Majos - Walisiewicz, Janiszewski, Lament, Dokukin, Midziołek, Śliwiński (75. Sztyber), Czerwiński, Kołodziejczyk (70, Kartasiński), Książek (80. Maciąg), Kucharczyk