V liga. Sensacyjna porażka Energii Kozienice, podział punktów w Falęcicach. Drogowiec Jedlińsk nowym liderem. Zobacz wyniki i tabelę

Marcin Ziółkowski
Energia Kozienice sensacyjnie przegrała na własnym spotkaniu z KS Teresin 1:2.
Energia Kozienice sensacyjnie przegrała na własnym spotkaniu z KS Teresin 1:2. Facebook ENEA KS Energia Kozienice
Decathlon V liga. W sobotnich spotkaniach Energia Kozienice sensacyjnie przegrała u siebie z KS Teresin, a LKS Promna podzielił się punktami z Podlasiem Sokołów Podlaski. W niedzielę Drogowiec Jedlińsk pokonał rezerwy Pogonii Siedlce i został nowym liderem.

V liga. Sensacyjna porażka Energii Kozienice, podział punktów w Falęcicach. Mecz Drogowca w niedzielę

W piątkowe popołudnie trzeci w tabeli LKS Promna podejmował na stadionie w Falęcicach piątą drużynę obecnych rozgrywek – Podlasie Sokołów Podlaski. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej połowie, a pierwsi gola w tym meczu zdobyli goście. W 49 minucie bramkarza LKS-u pokonał Mateusz Omieciuch. W 72 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Wojciech Gajownik i pokonał bramkarza drużyny Podlasia. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. LKS Promna zremisował z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:1. Wynik ten pozwolił gospodarzom utrzymać trzecie miejsce w tabeli.

W piątek swoje spotkanie rozegrał również lider V ligi – Energia Kozienice. Na stadionie przy ulicy Sportowej przyszło im się mierzyć z dziewiątym w tabeli zespołem KS Teresin. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 14 minucie zdobyli piłkarze gości. Strzelcem bramki był Kacper Bargieł. To był jedyny gol w pierwszej części spotkania, zatem do przerwy w Kozienicach niespodziewanie prowadzili goście. Kozieniczanie wyrównującego gola zdobyli dopiero w 88 minucie, a strzelił go Michał Kucharczyk. Wydawało się zatem, że spotkanie ostatecznie zakończy się podziałem punktów. Zawodnicy z Teresina zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 90 minucie ostateczny cios zadał Cezary Czarnecki. Ostatecznie Energia Kozienice sensacyjnie przegrała z KS Teresin 1:2.

Piłkarze Drogowca Jedlińsk swoje spotkanie rozegrali w niedzielę z rezerwami drugoligowej Pogoni Siedlce. Pod koniec pierwszej połowy doszło do groźnie wyglądającej sytuacji. Przed polem karnym Pogoni zderzyli się Patryk Szubiński z Drogowca oraz dwóch piłkarzy gości. Najgorzej kolizję zniósł piłkarz drużyny z Jedlińska, do którego wezwano karetkę pogotowia. W drugiej połowie Drogowiec strzelił dwie bramki. W 61 minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Skuza. W 92 minucie wynik spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił Kharchuk. Zwycięstwo jedlińszczanie zadedykowali Patrykowi Szubińskiemu. Dzięki sobotniej porażce Energii zespół z Jedlińska został nowym liderem V ligi.

LKS Promna – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: Gajownik 72 (z karnego) - Omieciuch 49

LKS: Pieniążek - Kansik, Jadacki, Gajownik, Chrobak, Boniecki, Ostrowski, Żebrowski, Bubiec, Sosnowski, Modzelewski.

Energia Kozienice – KS Teresin 1:2 (0:1)

Bramki: Kucharczyk 88 – Bargiel 14, Czarnecki 90

Energia: Majos – Walisiewicz, Janiszewski, Lament, Dokukin, Midziołek, Sztyber, Czerwiński, Kołodziejczak, Książek, Kucharczyk.

Drogowiec Jedlińsk - Pogoń II Siedlce 2:0 (0:0)

Bramki: Skuza 61, Kharchuk 92 (z karnego)

Drogowiec: Pape Amadou Samb - Kacper Nowakowski, Adrian Kobza, Dariusz Mortka (74. Filip Wojciechowski), Robert Wroński, Filip Lech, Mykola Kharchuk, Kacper Nowocień, Michał Rdzanek, Bartłomiej Zenik (89. Mateusz Kołodziejczyk), Patryk Szubiński (43. Patryk Skuza).