Viktoria Szydłowiec z kolejnymi sukcesami. Jej wojownicy byli na podium Pucharu Polski

Piotr Stańczak
Kacper Zaborski (na podium, z prawej) zajął drugie miejsce w wadze do 71 kilogramów, natomiast Piotr Wiśnios (pierwszy z lewej) trzecie. Archiwum klubowe
Trzej zawodnicy Viktorii Szydłowiec znaleźli się na podium Otwartego Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu. Turniej odbył się w Bałtowie (województwo świętokrzyskie).

Viktorię Szydłowiec podczas tych zawodów reprezentowała sześcioosobowa grupa zawodników. W kategorii wagowej do 63,5 kilograma juniorów młodszych rywalizował Norbert Kiełek. Zawodnik Viktorii przegrał pierwszą walkę z przeciwnikiem z Ukrainy i odpadł z turnieju we wstępnej fazie.

Zaborski najwyżej

W gronie juniorów starszych trzecie miejsca wywalczyli: Marlena Tomczyk (waga do 52 kilogramów), Maciej Michalski (67 kg) oraz Piotr Wiśnios (do 71 kg). Najlepiej spośród podopiecznych trenera Pawła Surdego wypadł Kacper Zaborski, który rywalizował - podobnie jak jego klubowy kolega Wiśnios - w kategorii wagowej do 71 kilogramów uniorów starszych.

Zaborski dotarł aż do finału imprezy. W finale niestety musiał uznać wyższość przeciwnika ze Starachowic i ostatecznie zajął drugie miejsce. Jedynym seniorem, który na tej imprezie reprezentował szydłowiecką Viktorię był Łukasz Bienias który przegrał pierwszą walkę z przeciwnikiem z Poznania i nie zakwalifikował się do dalszego .

W sierpniu klubowy obóz

Paweł Surdy, trener szydłowieckich wojowników tak podsumował ostatni start swych podopiecznych w sezonie 2017-18: - Były to nasze ostatnie zawody przed wakacyjną przerwą. Cieszy mnie postęp Kacpra Zaborskiego, który z turnieju na turniej walczy coraz lepiej. Zadowolony jestem również z postępów Łukasza Bieniasa. Wprawdzie przegrał swoją walkę, ale tylko z tego powodu, że otrzymał od sędziego ostrzeżenie i minus punkt za stosowanie niedozwolonych technik. Do tego momentu zdecydowanie posiadał inicjatywę w pojedynku - ocenił Surdy.

- Teraz przed nami zasłużony odpoczynek po długim i ciężkim sezonie, w sierpniu czeka nas obóz, natomiast jesienią pierwsze starty po wakacyjnej przerwie - zaznacza szkoleniowiec Viktorii.

TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY

Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]

Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!

Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?

Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!