Vive Tauron Kielce wygrało z Mieszkowem Brześć

PK
W meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Mieszkow Brześć przegrał z Vive Tauronem Kielce 24:29.

ZAPIS RELACJI LIVE

Mieszkow Brześć – Vive Tauron Kielce 24:29 (14:11)

Mieszkow: Pesić (1-42, 53-60 min, 6 obron), Mijatović (42-53 min, 0 obron) – Vukić, Razgor – Atman 3, Jamali 1 – Nikulenkow, Tiumiencew 2 – Szyłowicz 4, Kristopans 4 – Rutenka, Prodanović 2 – Stojković 6 (3), Babiczew 1, Szumak 1.

Vive Tauron: Ivić (1-60 min, 15 obron) – Jachlewski 3, Strlek 2 – Bielecki 3 (1), Chrapkowski 1 – Zorman 1, Jurkiewicz 1 – Lijewski 6, Paczkowski 2 – Reichmann 3, Djukić 1 – Aginagalde 3, Kus 3 (2), Walczak.

Karne. Mieszkow: 3/4 (rzut Stojkovicia obronił Ivić), VTK: 3/5 (rzut Bieleckiego obronił Pesić, Kus rzucił niecelnie). Kary. Mieszkow: 8 minut (Stojković, Atman, Szumak, Babiczew po 2), VTK: 12 min (Kus, Chrapkowski po 4, Jachlewski, Jurkiewicz po 2).

Sędziowali: Csaba Dobrovits, Peter Tajok (Węgry). Widzów: 3200.

Przebieg: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6, 6:6, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 14:11 – 15:11, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 18:15, 18:18, 19:18, 19:21, 20:21, 20:23, 21:23, 21:25, 22:25, 22:26, 22:29, 23:29, 24:29.

Kielczanie, mimo że są obrońcami tytułu najlepszej drużyny Europy, spodziewali się w Mieszkowie trudnego meczu i nic się nie pomylili. Mistrz Białorusi wzmocnił skład i ma większe apetyty, niż w poprzednim sezonie, kiedy w 1/8 wyeliminowali go kielczanie. W Brześciu Vive Tauron wygrało 32:28, w Kielcach 33:30, trzecia wygrana nad Mieszkowem była najwyższa, co nie znaczy, że najłatwiejsza.

Stojković: To był świetny mecz Ivića

Nowi zawodnicy Mieszkowa odegrali zresztą w sobotnim meczu marginalną rolę. Pozyskany z IFK Kristianstad Irańczyk z węgierskim paszportem, lewy rozgrywający Iman Jamali przegrywał pojedynki ze świetnie dysponowanym bramkarzem Vive Tauronu, Filipem Iviciem, doświadczony bramkarz z Czarnogóry Rade Mijatović pojawił się na boisku tylko na chwilę i nic nie pomógł swojemu zespołowi, a ukraiński rozgrywający Władysław Ostrouszko w ogóle nie wyszedł na plac.

W tej sytuacji Mieszkow musiał bazować na swoim starym składzie. I w pierwszej połowie się nie zawiódł. Najlepszym strzelcem Białorusinów w pierwszej połowie by świetnie znany w Kielcach serbski obrotowy, Rastko Stojković, celnie z drugiej linii rzucali Paweł Atman, Dainis Kristopans i jego zmiennik Siergiej Szyłowicz.

Tomasz Strząbała: Przeciwnik nie wytrzymał naszego rytmu

Kielczanie zaczęli mecz nieźle, Mieszkow wychodził na początku na niewielkie prowadzenie, bardzo aktywny i skuteczny był Krzysztof Lijewski. Potem kielczanie, dzięki świetnej grze Ivicia (42 procent skutecznych obron w pierwszej połowie) , odskoczyli na dwie bramki, ale od stanu 9:11 w 23 minucie zagrali fatalnie w ataku, przegrywając końcówkę pierwszej połowy 0:5.

Julen Aginagalde: Mieliśmy dobrą obronę i kontrataki

Mieszkow otworzył drugą połowę kolejnym golem i wygrywał już 15:11. Ale widać było, że lada chwila aktywniejsza defensywa żółto-biało-niebieskich zacznie przynosić efekty. 9 minut bez zdobytego gola przerwał, trafiając z karnego, Mateusz Kus. W 41 minucie wyrównał Lijewski (18:18), a chwilę później, po golach Tobiasa Reichmanna i Mateusza Jachlewskiego, wrócili na prowadzenie. Potem efekty zaczęła przynosić defensywa, Białorusini pogubili się, kielczanie sprytnie wybrali kilka piłek i skontrowali. Dzięki temu na ostatnie minuty zbudowali na tyle bezpieczną przewagę, że w końcówce meczu mogli spokojnie kontrolować mecz.

W naszym zespole na wyróżnienie zasłużyli Filip Ivić i Krzysztof Lijewski oraz, za drugą połowę, blok obronny.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Vive Tauron rozegra w sobotę, 1 października, podejmując szwedzki IFK Kristianstad.

Materiał oryginalny: Vive Tauron Kielce wygrało z Mieszkowem Brześć - Echo Dnia Świętokrzyskie