W Białobrzegach chcą budować nowy dworzec autobusowy. Gmina szuka firmy, która zaprojektuje budynek. Gdzie stanie?

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Pixabay
Udostępnij:
Nowy dworzec ma mieć budynek poczekalni z miejscem na małą gastronomie. Będą perony dla autobusów i parking. Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach ogłosił przetarg, w którym szuka projektanta nowego obiektu. Sama budowa mogłaby się rozpocząć dopiero w przyszłym roku.

W Białobrzegach chcą budować nowy dworzec autobusowy. Na razie gmina szuka firmy, która zaprojektuje budynek. Gdzie stanie?

Miasto chce wybudować nowy dworzec na działce u zbiegu ulic Spacerowej i Mikowskiej. Miałby tam stanąć parterowy budynek z poczekalnią dla podróżnych, łazienki, pomieszczenie na kasę biletową, zaplecze techniczno-porządkowo-magazynowe dla obsługi. W projekcie powinno być uwzględnione miejsce na małą gastronomię. Nowy budynek ma mieć powierzchnię co najmniej 1 tysiąca metrów sześciennych. Musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Trzeba też zaprojektować kotłownię gazową dla nowego dworca.

Projekt ma też uwzględniać zagospodarowanie terenu z uwzględnieniem budowy zadaszonych peronów oraz miejsc parkingowych dla autobusów i osób odbierających podróżnych. Konieczna będzie przebudowa układu drogowego z połączeniem dworca z drogą krajową numer 48, to miejska ulica Spacerowa oraz z ulicą Mikowską, która jest z kolei drogą powiatową. Miałyby powstać dojścia dla pieszych i dojazdy, drogi wewnętrzne i rowerowe. (ul. Spacerowa) i/lub drogą powiatową (ul. Mikowska), dojścia, dojazdy, połączenia ze ścieżką rowerową, drogi wewnętrzne i rowerowe, budowę infrastruktury technicznej (wodno - kanalizacyjnej, kanalizacji deszczowej i elektrycznej.

Nowy budynek wraz z peronami i zagospodarowaniem terenu ma być zaprojektowany tak, aby jego wykonanie nie kosztowało więcej niż 6 milionów złotych. Wybrany w przetargu wykonawca na przygotowanie dokumentacji, wraz z niezbędnymi pozwoleniami i uzgodnieniami dostanie osiem miesięcy od podpisania umowy. Budowa mogłaby się zacząć dopiero w przyszłym roku.

Nowy dworzec po pierwsze stworzy warunki dla podróżnych. Ale miasto liczy na to, że nowa lokalizacja skłoni przewoźników do organizowania kursów przez Białobrzegi. Autobusy miałby łatwiejszy dojazd, bez konieczności wjazdu do centrum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie