Zamknij

Echo Dnia

W gminie Rusinów strażacy przeprowadzili kompletną dezynfekcję ulic, chodników, placów zabaw, urzędu, szkoły [ZDJĘCIA]

W sobotę 5 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna z Zychorzyna dokonała dezynfekcji przestrzeni publicznej na terenie  całej gminy Rusinów. Zdezynfekowane

Urząd Gminy w Rusinowie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/149] Następne

W gminie Rusinów strażacy przeprowadzili kompletną dezynfekcję ulic, chodników, placów zabaw, urzędu, szkoły [ZDJĘCIA]

W sobotę 5 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna z Zychorzyna dokonała dezynfekcji przestrzeni publicznej na terenie całej gminy Rusinów. Zdezynfekowane zostały wszystkie przystanki, place zabaw, siłownie plenerowe, place sportowo rekreacyjne, wejścia do budynków użyteczności publicznej, strażnice, samochody i sprzęt strażacki.

Strażacy ochotnicy z Zychorzyna wykonali dezynfekcję w ramach wolontariatu, a przeprowadzone działania zapobiegną zakażeniom koronawirusem, co zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.
Akcję przeprowadzili strażacy w związku ze wzrostem liczby potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19.

Cała akcja została przeprowadzona własnymi siłami - wykonali ją druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zychorzyna, którzy mają doświadczenie w sprawach odkażania.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zadecydowaliśmy się o przeprowadzeniu dezynfekcji przestrzeni publicznej – mówią strażacy.

W pierwszej kolejności odkażone zostały przystanki autobusowe, ale dezynfekcji poddane zostały także główne miejsca w Rusinowie i innych miejscowościach, gdzie zwykle przebywa sporo mieszkańców. Strażacy dotarli też do dalszych miejscowości w gminie, gdzie nieraz gromadzą się mieszkańcy, jak przystanki autobusowe, okolice sklepów.

- To działania prewencyjne, które mają pomóc w batalii ze śmiercionośnym zagrożeniem. Przedsięwzięcie to ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w tym trudnym czasie, chronić ich zdrowie oraz życie - mówili sami uczestnicy odkażania.

Przesuń w prawo, aby oglądać kolejne zdjęcia.
Używaj gestów i strzałek.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy