Za uczestniczkami kursu samoobrony "Przezorna i Bezpieczna" kolejne zajęcia. Tym razem panie uczyły się udzielania w sposób prawidłowy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznały psychologiczne aspekty ofiary i sprawcy przemocy.

Jak udzielać pierwszej pomocy panie uczył instruktor z grójeckiej Komendy Powiatowej Policji. Podczas zajęć panie miały możliwość zapoznać się między innymi z techniką resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach nagłych, na podstawie autentycznych zdarzeń, oraz zapoznać się z analizą potencjalnych zagrożeń. Duży nacisk położono na aspekty związane z ratownictwem dzieci i niemowląt. Wszystkie panie miały możliwość poćwiczyć na fantomach.

Później panie uczestniczyły w warsztatach „Jak nie stać się ofiarą”, które poprowadziła Agata Gajos – psycholog z Zespołu Psychologów Komendy Wojewówdzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Podczas spotkania rozmawiała z uczestniczkami kursu o sytuacjach kryzysowych wskazując między innymi na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz typy sprawców przestępstw. Zwracała też uwagę na to, że pewne cechy osób, czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.


M-Power w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz też: FLESZ - rosnące długi Polaków