Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kozienicach rozwiązywali zagadki i podążali śladami królów

DL
W pierwszym kozienickim queście udział wzięło pięć grup.
W pierwszym kozienickim queście udział wzięło pięć grup. Damian Latos/Agencja Arpass
Questing, czyli forma zwiedzania połączona z rozwiązywaniem rymowanych zagadek zagościła do Kozienic. Pierwszy w mieście quest pozwala udać się w podróż szlakiem królów. Quest został stworzony przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” przy współpracy z Fundacją Questingu.

W sobotnie południe quest testowało pięć grup. Wycieczka była formą rywalizacji między grupami i zabawą, a jednocześnie pozwoliła im poszerzyć wiedzę o samym mieście jak i historii Polski.

- Questing to forma turystyki, która polega na aktywnym poznawaniu dziedzictwa. Dziedzictwo historyczne, przyrodnicze, kulturowe. Tak też dzielimy questy. Questing to edukacyjna gra terenowa w formie ulotki, którą pobieramy, a następnie rozpoczynamy wędrówkę. W ulotce znajdują się słowa, które są nieoznakowaną trasą turystyczną. Nie mamy żadnych oznaczeń. Zagadki, tekst napisany wierszem, a na samym końcu zdobywamy skarb, którym jest pieczątka. Osobiście uważam, że największym skarbem jest wiedza edukacyjna, którą wyniesiemy bawiąc się rewelacyjnie z tej ulotki questingowej – mówiła Edyta Lenart Wojna z Fundacji Questingu.

Rozwiązywanie zagadek, które prowadziły do skarbu wymagało nie tylko bogatej wiedzy o znajomości historii regionu, ale także i dobrej kondycji fizycznej. Wszystkie rozwiązane zagadki uczestnicy wpisywali do ulotki, która prowadziła ich do znalezienia skarbu.

Questy w Kozienicach to dwie niezwykle ciekawe zagadkowe wędrówki skierowane do wszystkich, tych najmłodszych jak i najstarszych. W całej Polsce istnieje już ponad tysiąc questów. Pierwsze kozienickie questy, które pozwolą każdemu wyruszyć w historyczną podróż są do pobrania w wersji elektronicznej na stronie LGD „Puszcza Kozienicka” www.lgdkozienice.pl w zakładce Atrakcje regionu.

- Zdecydowaliśmy się na questy, ponieważ na terenie gminy Kozienice dotychczas tego typu odkrywań miejsc naszej lokalnej historii, kultury w taki sposób rekreacyjny nie było. Wpadliśmy na ten pomysł, aby zarówno młodsi mieszkańcy gminy Kozienice jak i starsi mogli korzystać z naszych nieoznakowanych szlaków turystycznych, z których można korzystać w każdy dzień tygodnia o każdej porze roku. Myślimy, że będzie to fajny rodzaj promocji gminy Kozienice również dla turystów, którzy odwiedzają naszą gminę – powiedziała Aleksandra Wieczorek, specjalista do spraw promocji LGD „Puszcza Kozienicka”.

Zwycięzcami pierwszego kozienickiego questu okazała się grupa pierwsza. Zapał i energia dzieci połączone z wiedzą i doświadczeniem opiekuna pozwoliły im zdobyć główną nagrodę, którą był tablet wręczony przez Irenę Bielawską - prezes Lokalnej Grupy Działania Puszcza Kozienicka.

Questy powstały dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” w ramach projektu – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej „Multicel”. Jest to międzynarodowy projekt współpracy realizowany przez partnerów z Polski i Słowacji.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook Echo Dnia Kozienice

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie