W lidze okręgowej rekordowa wygrana rezerw Radomiaka, dobra forma Prochu Pionki

SzS
Fragment meczu Proch - Zamłynie
Fragment meczu Proch - Zamłynie Mariusz Grotkowski
Rekordowym wynikiem rezerwy Radomiaka pokonały ekipę ze Skaryszewa, aplikując rywalowi aż 11 goli. Komplet punktów wyrwało Mazowsze Grójec. W dobrej formie są też piłkarze Prochu Pionki.

Mazowsze Grójec - Zawisza Sienno 2:1 (0:0)
Bramki: Wysocki 73, Złoch 94 - Klaus 62
Mazowsze: Erden - Gałka, Złoch, D. Nojek, Lisiecki, M. Nojek, Grodzki (65. Sobczak), Małecki (46 Zieliński), Derewicz, Rogoziński (57 Orłowski), Wysocki
Mazowsze Grójec dosłownie w ostatnich sekundach wyszarpało punkty piłkarzom z Sienna. Wcześniej podopieczni Tomasza Sokołowskiego nie mieli szczęścia. Obijali wielokrotnie słupki i poprzeczki. W 62 minucie to Zawisza wyszedł jednak na prowadzenie za sprawą Sebastiana Klausa. Grójczanie nie poddawali się, a efektem ich walki był gol strzelony najpierw przez Pawła Wysockiego, a już w doliczonym czasie gry przez Daniela Złocha.

Orzeł Wierzbica - Jodła Jedlnia-Letnisko 4:0 (3:0)
Bramki: Bramki: Jaworski 2, Minda 18, 22, Spadło 88
Orzeł: Przytuła - Czarnecki, Różański , Spadło, Abramczyk , Stąpór, P.Ankurowski , Dziurzyński ,Jaworski , Bartosiak, Minda
Orzeł Wierzbica w końcu przerwał złą passę czterech meczów bez zwycięstwa. Tracił punkty w pojedynkach z rywalami z niższych miejsc, ale w końcu odkuł się na Jodle strzelając im cztery gole. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale podopiecznym Rafała Stąpóra brakło skuteczności. Dla Jodły to kolejna bardzo wysoka porażka, po 5:0 z Powiślanką Lipsko.

Szydłowianka Szydłowiec - Gracja Tczów 2:2 (2:0)
Bramka: Mosiołek 20, 25 z karnego - dla Szydłowianki
Szydłowianka: Czyż - Grymua, Siwak, Binkowski, Zagórski, Łęcki, Sadza, Moros, Woźniak, Mosiołek, Chwaliński
Szydłowianka Szydłowiec wciąż nie może odnieść zwycięstwa przed własną publicznością, mimo że w sobotę miała do tego największe szanse. Grała z ostatnią drużyną w tabeli i wygrywała 2:0. Jak przyznał Michał Kowalczyk, trener „niebiesko-białej bandy” jego piłkarzom zabrakło przede wszystkim doświadczenia, ale i umiejętności ponieważ w zespole muszą grać juniorzy przez wiele kontuzji, które w ostatnim czasie przytrafiły się jego graczom.

Proch Pionki - Zamłynie Radom 4:1 (2:1)
Bramki: Kapusta 21, Barzyński 46, Szczepański 52, Nqbeni 83 - Bawor 82..
Proch: Zawodnik - Denkiewicz (66 Tkaczyk), Jaroszek, Kowalkowski, Kapusta (80 Pryciak), Kołodziej, Kisiel (69 Sobieraj), Barzyński (77 Cierzuch), Kozicki (77. Nqabeni), Szczepański (64. Nsah), Bańcerowski.
Siedem zwycięstw i jeden remis, to bilans Prochu Pionki w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Mariusza Sztobryna grają bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie. Pierwsza bramka padła w 20 minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego doszło do zamieszania w polu karnym. Piłkę na drugim słupku dostał pozostawiony bez opieki Emil Kapusta i trafił do siatki.
Drugą połową wyśmienicie zaczął Proch. W 46 min mocno uderzoną piłkę, bramkarza Jakub Jastrzębski sparował na poprzeczkę i dobijał z najbliższej odległości Daniel Barzyński. Nie minęło 10 minut i już byłoo 3:0. Dośrodkowanie z lewej strony zamknął Szczepański, który ofiarnie, niemal wślizgiem wepchnął piłkę do bramki. W 82 minucie goście zmniejszyli rozmiary wyniku. Po wyrzucie z autu sprytnie zachował się były piłkarz Prochu, Oskar Bawor i w krótki róg zdobył gola. Chwilę później Nqabeni Andile dostał prostopadłą piłkę i w sytuacji sam na sam, uderzył po ziemi i ustalił wynik meczu.

Centrum Radom - Mogielanka Mogielnica 4:2 (3:1)
Bramki: Pacyna 24, Tworzewski 35, 43, Jedynak 71- 41, 73
Centrum: Bochniewski, Grylak, Wiatrak, Tworek, Budziński, Jedynak, Blank, Pacyna, Majewski, Strzelecki, Tworzewski.
W 15 minucie przy stanie 0:0 rzutu karnego dla Centrum nie wykorzystał Kacper Jedynak. Potem jednak zrehabilitował się ten zawodnik. Ciekawostką jest fakt, że dla Centrum wszystkie gole zdobyli zawodnicy rocznika 1999 - tegoroczni maturzyści.

Radomiak II Radom - Skaryszewianka Skaryszew 11:0 (5:0)
Bramki: Gilewski, Sokół 4, Grzyb 2, Bogacz 2, Hodowany, Winsztal.
Radomiak II: Haluch - Jabłoński, Wiatrak, Kucharski, Hodowany, Brągiel, Nowakowski, Winsztal, Filipowicz, Sokół, Gilewski
Młody zespół Radomiaka wzmocniony kilkoma zawodnikami z drugoligowej kadry, nie dał szans drużynie ze Skaryszewa. Skutecznością imponuje Dominik Sokół, który pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Pilica Nowe Miasto - Legion Głowaczów 2:0 (1:0)
Bramki: Krzemiński 40, Rzepkowski 55
Legion wiosną spisuje się bardzo słabo. To już siódma porażka tej drużyny w rundzie rewanżowej.

Iłżanka Kazanów - Zwolenianka Zwoleń 1:1 (1:1)
Bramki: Dujka 10 - Borzęcki 14
- Mieliśmy kilka świetnych sytuacji, ale grając w osłabionym składzie trzeba też docenić zdobyty jeden punkt w derbach powiatu - powiedział nam Zbigniew Owczarek, kierownik Iłżanki.

Powiślanka Lipsko - KS Warka 2:2 (1:0)
Bramki: Jabłoński 42, Gajos 50 - dla Powiślanki
Powiślanka: Powiślanka: Rak - Dryka (70 Woźniak), Cieciura, Bzikot, Kwiatkowski, Król, Bajor, Gajos (80 Fulara), Gardynik, Ogonowski, Jabłoński (87 Krupa)
Dla Powiślanki to był pierwszy remis w tej rundzie. Do tej pory podopieczni Łukasza Gorgonia wygrali wszystkie spotkania. - Mamy spory niedosyt, wygrywaliśmy 2:0 i mieliśmy kilka sytuacji by podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, ale zabrakło skuteczności - mówił Gorgoń.