W Młodej Lidze radomianie walczą o play-off

Michał Nowak
W pierwszej rundzie RCS Cerrad Czarni pokonali Skrę gładko, bez straty seta. Z prawej strony atakujący Michał Moniak. Mariusz Grotkowski
W sobotę o godzinie 16 RCS Cerrad Czarni Radom zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli PGE Skrą Bełchatów. Przed siatkarzami Młodej Ligi dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej. Do fazy play-off awansują po cztery najlepsze zespoły z grup A i B.

Radomianie po dwunastu seriach gier zajmują obecnie szóstą lokatę z dorobkiem 15 punktów. W grupie A rywalizacja o awans do play-off będzie do końca zacięta. RCS Cerrad Czarni nie mają zbyt wielkiej straty do rywali.

Piąta AZS Politechnika Warszawska ma 16 „oczek”, ale o jeden mecz rozegrany więcej. Czwarty jest Effector, również z 16 punktami, a trzecia Łuczniczka ma 17 „oczek”, ale też rozegranych 11 spotkań przy dziesięciu „wojskowych”. - Naszym celem w rundzie zasadniczej jest awans do fazy play-off - podkreśla Andrzej Sitkowski, trener RCS Cerradu Czarnych Radom.

Jego podopiecznych w jutrzejszym meczu czeka teoretycznie dosyć łatwe zadanie. PGE Skra Bełchatów jest zdecydowanie najsłabszym zespołem w grupie A i zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Przeciwnika na pewno jednak nie można lekceważyć.

W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym w Kuczkach-Kolonii, podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego nie dali rywalom szans. RCS Cerrad Czarni Radom wygrali wtedy wyraźnie 3:0 w setach do 21, 19 i 18.