W Młodocinie Mniejszym w gminie Kowala powstała wreszcie hala sportowa przy szkole (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Jest wreszcie hala sportowa w Młodocinie Mniejszym kowala.pl
Zakończyła się budowa nowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Młodocinie Mniejszym, w gminie Kowala.

Władze gminy otrzymały dofinansowanie na tą inwestycję, w kwocie prawie 1,4 miliona złotych z budżetu województwa mazowieckiego.

„Bez tak dużego dofinansowania nie można byłoby wybudować sali gimnastycznej w tak krótkim czasie, a wręcz istniałoby ryzyko przesunięcia w czasie całej inwestycji ze względu na koszt. Dzięki dofinansowaniu możemy cieszyć się profesjonalną salą gimnastyczną. Miejmy nadzieję, iż dzieci niebawem wrócą do szkoły i będą przyjemnie spędzać czas podczas zajęć lekcji W-F oraz rekreacyjnie poza lekcjami” - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Kowala.

W Młodocinie Mniejszym bardzo brakowało tego obiektu. Zajęcia odbywały się w małej sali. Teraz uczniowie mają obiekt na miarę XXI wieku. Sala będzie mogła być wykorzystywana także poza godzinami lekcyjnymi. Wszystkie zajęcia sportowe będą realizowane w nowym obiekcie sportowym. Dzieci mogą na sali grać w wiele gier drużynowych, uczyć się nowych sportów bądź doskonalić swoje ulubione dyscypliny. Na sali można np. grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i ćwiczyć przy użyciu drabinek. Planowany jest również zakup profesjonalnego sprzętu sportowego.

Polska stała się bezpieczna

Wideo

Dodaj ogłoszenie