W niższych ligach nie chcą grać! Decyzja zapadnie w czwartek!

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
archiwum
Wszystko wskazuje na to, że w niższych ligach nie będzie już żadnego grania. Od IV ligi w dół sezon będzie anulowany. Nie wiadomo jakie decyzje zapadną w trzeciej lidze. To na razie nieoficjalne decyzje, a te ostateczne mają zapaść w czwartek, 7 maja.

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej kilka dni temu zwrócił się z prośbą do klubów, aby te przysłały informację, czy są gotowe na to, aby dokończyć po 30 maja sezon 2019/20. Jak wynika z nadesłanych odpowiedzi, jedynie 35 proc klubów z okręgu radomskiego chciałaby grać, a pozostali uznali, że nie ma teraz warunków na dokończenie rozgrywek.

- Z tego co się orientuje, to w ogóle na całym Mazowszu około 70 proc klubów nie jest za tym, aby ten sezon był dokończony - mówi nam Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego OZPN.

Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki w niższych ligach nie zostaną dokończone, a od czwartej ligi w dół anulowane. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze trzecia liga, którą ma od jesieni prowadzić Polski Związek Piłki Nożnej i ma zagwozdkę w dwóch grupach. W pierwszej grupie niejasna jest sytuacja związana z awansem, bo Sokół Ostróda z Legią II Warszawa nie rozegrały ze sobą żadnego meczu. W grupie czwartej Hutnik Kraków wygrał jeden mecz bezpośredni z Motorem Lublin, ale też do końca nie wiadomo, kto powinien awansować.

Tokio Flesz odc. 5

Wideo

Dodaj ogłoszenie