W piłkarskim sparingu Proch Pionki przegrał z LKS Promna

SzS
Meks Siwahla (z prawej) być może wróci do Prochu Pionki
Meks Siwahla (z prawej) być może wróci do Prochu Pionki archiwum
We wtorek wieczorem na boisku w Grójcu, czwartoligowy LKS Promna pokonał Proch Pionki 2:1.

Proch Pionki - LKS Promna 1:2 (0:1)
Bramki: E. Machnio - Bykowski, Trzaska
Promna: Prasek - Adamczyk, Kacperkiewicz Janiszewski, Skowroński, Trzaska, Gromski, Skoczylas, Orłowski, Kostek Ślezak Bykowski oraz Dąbrowski, Zawisza, Kulej.
Proch: Majos - Pietralski, Jaroszek, Zieliński, Denkiewicz, Szczepański, Kisiel, Midziołek, Nowocień, Barzyński, Wnuk oraz Warchoł. Kapusta, Kowalkowski, A. Pryciak, Joel Nsah, Sobieraj, Trzos, Siwahla, S. Pryciak, Machnio.

Proch tej zimy wygrał wszystkie mecze towarzyskie. Potrafił też wygrywać z czwartoligowcami. Tym razem w Grójcu przegrał. Mimo sporej przewagi pionkowianie nadziali się na kontrę w pierwszej połowie, a w drugiej stracili gola po rzucie wolnym.

- Rywal był bardzo dobrze zorganizowany w obronie, ale mieliśmy swoje sytuacje, zwłaszcza w drugiej połowie, aby zdobyć drugą bramkę - mówi trener Prochu Robert Rogala. - Wydaje mi się, że wiosną większość spotkań będzie wyglądać bardzo podobnie, że będziemy atakować, będziemy częściej przy piłce, więc musimy uważać na to, aby być skoncentrowanym przez całe spotkanie. Taki kubeł zimnej wody po serii wygranych na pewno nam się przyda.

Niespodzianką w składzie Prochu było pojawianie się "Meksa" Siwhali, zawodnika z RPA, który ostatnio występował w słowackim Partizanie Bardejow.
W ekipie z Promnej testowany był Jakub Skoczylas, który na swoim koncie ma występy w drugoligowym jeszcze MKS Kluczbork.

Proch następny sparing zagra już w środę, 27 lutego z Energią w Kozienicach, zaś LKS Promna w sobotę zagra z Warką w Mogielnicy.