Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu budują nowe centrum rehabilitacji, będzie mieścić się przy ulicy Narutowicza. Zobacz postęp prac

ik
W dawnym pawilonie ginekologicznym usunięto instalacje i skuto tynki. Trwa między innymi budowa nowych ścian.
W dawnym pawilonie ginekologicznym usunięto instalacje i skuto tynki. Trwa między innymi budowa nowych ścian. Urząd Miejski radom/ Anna Wróblewska
Trwa przebudowa dawnego pawilonu ginekologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, a obok trwają prace w nowowybudowany skrzydle. W październiku przyszłego roku ma tak zacząć działać centrum rehabilitacji.

Centrum rehabilitacji jest budowane przy ulicy Narutowicza. Będzie zajmowało dwa budynki, wspomnianą dawną ginekologię i nowy budynek stający po sąsiedzki. Między budynkami będzie łącznik.

Remontują i budują

W pawilonie wykonawca usunął już wszystkie instalacje, stare okna i drzwi, skute są tynki. Trwają prace między innymi przy stawianiu nowych ścian działowych, w budynku zmieni się bowiem układ pomieszczeń. Równocześnie trwają prace w przejściu podziemnym głównego budynku szpitala.

Prace zaczęły się jesienią ubiegłego roku. Do tej pory postawiony już został także nowy budynek. - Wykonawca zakończył już prace żelbetowe i murowe. Trwa montowanie instalacji elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych. Prowadzone są też prace elewacyjne - informuje Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Zgodnie z założeniami w 2019 roku zostanie zamknięty stan surowy nowego budynku centrum rehabilitacji, natomiast na 2020 rok zaplanowano prace wykończeniowe.

- Budowa przebiega zgodnie z założonym na początku harmonogramem - mówi Jerzy do Zawodnik, wiceprezydent Radomia. - Całość ma być gotowa w październiku 2020 roku. Wykonawca przystąpił także do budowy dróg dojazdowych - dodaje Jerzy Zawodnik. Nowy budynek ma sześć kondygnacji nad poziomem gruntu i jedną, także użytkową podziemną.

Dojazd i parkingi

Drogi, o których mówi Jerzy Zawodnik powstają w ramach tego samego kontraktu. Główny wjazd do centrum rehabilitacji będzie od ulicy Narutowicza, ale wewnętrznymi uliczkami będzie można stamtąd dojechać także do bram radomskiego szpitala przy ulicach Kopernika oraz Tochtermana. Będą budowane też parkingi.

Wykonawca zagospodaruje też teren wokół nowej rehabilitacji. W planach jest także stworzenie na zewnątrz, przy nowym centrum placu rehabilitacyjno-rekreacyjnego z urządzeniami do ćwiczeń dla pacjentów tego oddziału.

Kompleks rehabilitacyjny

Do nowego centrum przeniesiony zostanie oddział rehabilitacji z ulicy Giserskiej. Będą tam w sumie 54 łóżka dla pacjentów. Tamten budynek jest w bardzo złym stanie technicznym, dostosowanie go do nowych norm, które muszą spełnić tego typu placówki byłoby bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe do wykonania.

Ale w centrum przy ulicy Narutowicza znajdzie się miejsce również na poradnie: chirurgiczną, neurologiczną, ortopedyczną, urologiczną oraz zakład rehabilitacji ambulatoryjnej, który dziś jest w budynku głównym szpitala. W nowym centrum będą też pracownie diagnostyczne, w tym RTG i USG, oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. - Dzięki temu pacjenci naszego szpitala nie będą już musieli przemieszczać się między poszczególnymi budynkami. Wszystko załatwią w jednym miejscu, co poprawi ich komfort - wyjaśniał Jerzy Zawodnik.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie