Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu na Michałowie rusza budowa nowego osiedla mieszkaniowego

Janusz Petz
Janusz Petz
Tak ma wyglądać miniosiedle przy ulicy Królowej Jadwigi na radomskim Michałowie.
Tak ma wyglądać miniosiedle przy ulicy Królowej Jadwigi na radomskim Michałowie. "Łucz-Bud"
Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” w Radomiu rusza z budową pierwszego z czterech bloków mieszkalnych przy ulicy Królowej Jadwigi na radomskim Michałowie. W bliższych i dalszych planach spółdzielni jest budowa kolejnych setek nowych mieszkań w mieście.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Na ulicy Królowej Jadwigi powstanie około 240 mieszkań w czterech blokach. Pierwszy blok z garażem podziemnym ma mieć ponad cztery tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Wykonawcą jest firma „Łucz-Bud”, która buduje lub zbudowała już wiele mieszkań dla spółdzielni „Łucznik”. Obecnie firma kończy budowę całego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Zbrowskiego.

Na razie na Michałowie trwają prace przygotowawcze i porządkowe. Nie znana jest jeszcze cena metra kwadratowego mieszkań, inwestor poda je prawdopodobnie w lutym, po wykonaniu dokładnych obliczeń kosztorysowych. Z doświadczenia wiadomo jednak, że ceny mieszkań budowanych przez radomskie spółdzielnie mieszkaniowe są trochę niższe niż proponowane przez firmy deweloperskie.

Prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego „Łucznik” Kazimierz Woźniak przyznaje, że choć tak naprawdę nie rozpoczęła się jeszcze prezentacja i promocja nowej inwestycji to zainteresowanie potencjalnych kupców jest bardzo duże. Już teraz do spółdzielni wpływa mnóstwo zapytań dotyczących inwestycji.

Bloki w centrum Radomia

Spółdzielnia „Łucznik” ma rozległe plany dotyczące kolejnych inwestycji. Na stronie BIP Urzędu Miasta można znaleźć informacje dotyczące planów budowy kolejnych bloków w centrum Radomia przy ulicy Dzierzkowskiej. Ma być to aż sześć ośmiopiętrowych wieżowców z garażami podziemnymi. We wniosku dotyczącym inwestycji mowa jest o wysokości zabudowy sięgającej 29 metrów. W obiektach dominują dwie ostatnie kondygnacje z charakterystycznymi loggiami, zaprojektowane w ciemnym odcieniu, obniżające wizualnie budynki.

Architekturę budynków wzbogacają wysokie przeszklenia oraz zewnętrzna struktura będąca częścią loggi i balkonów. Przestrzeń nad garażami pomiędzy budynkami zaprojektowano w formie stropodachów zielonych służących jako jedna wspólna przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkowa dla mieszkańców. Zastosowane rozwiązania spójnie powtarzają się we wszystkich zaprojektowanych obiektach. Wokół całego zespołu zaprojektowano drogę wewnętrzną obsługującą wszystkie budynki. Przy drodze wewnętrznej zaprojektowano zespoły zewnętrznych miejsc postojowych dla każdego budynku. Droga wewnętrzna stanowi jednocześnie drogę pożarową dla całego założenia.

Zlokalizowany pomiędzy budynkami urządzony, zielony dziedziniec składa się z fragmentarycznie wydzielonych ogródków indywidualnych powiązanych z mieszkaniami, ciągów pieszych oraz placów zabaw. We wszystkich budynkach na poziomie -1 zlokalizowano garaż, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne, natomiast na poziomach od parteru do ósmego piętra znajdować się będą lokale mieszkalne oraz niezbędna komunikacja. W całości założenia zaprojektowano 354 lokale mieszkalne o powierzchni od około 25 do 85 metrów kwadratowych.

Boom mieszkaniowy

W Radomiu wciąż panuje, a nawet stale rośnie nadzwyczajny boom budowlany w budowie mieszkań. Rosną jak na drożdżach oszczędne bloki mieszkalne, apartamentowce, „plomby” w istniejącej zabudowie. Inwestycje realizują spółdzielnie mieszkaniowe, lokalne i zewnętrzne firmy. Nie widać końca hossy, choć ceny metra kwadratowego rosną jak w żadnym innym mieście. Na nadzwyczajne ożywienie w budownictwie mieszkaniowym złożyło się kilka przyczyn. Podobnie jak w całym kraju mieszkania kupują ludzie, którzy posiadają oszczędności, ale nie widzą nadziei na godziwy zwrot inwestycji na giełdzie papierów wartościowych, albo z lokat bankowych, a panująca inflacja gwarantuje, że wartość ewentualnych „zaskórniaków” będzie szybko topniała.

W Radomiu ważne są też względy komunikacyjne. Można natrząsać się z tempa inwestycji infrastrukturalnych, ale dziś już jest pewne, że za dwa lata Radom będzie miał połączenie drogą szybkiego ruchu z Warszawą, szybką kolej do stolicy, a także międzynarodowe lotnisko. Mieszkania kupują nie tylko radomianie, jest coraz więcej kupców z innych regionów Polski. Niektórzy z nich kupują lokal od razu z myślą o wynajmie. Obecnie przeciętny koszt wynajmu mieszkania w Radomiu daje pewność, że inwestycja będzie lepszym pomysłem na oszczędzanie pieniędzy niż umieszczenie ich na lokatach bankowych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie