Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu powstanie ogrzewalnia i mieszkania chronione dla bezdomnych

/wit/
W drugim seminarium "W stronę domu" uczestniczyli między innymi przedstawiciele radomskiej "Caritas”, MOPS, streetworkerzy, władze miasta.
W drugim seminarium "W stronę domu" uczestniczyli między innymi przedstawiciele radomskiej "Caritas”, MOPS, streetworkerzy, władze miasta. archiwum Caritas
Ta wiadomość ucieszy osoby, które znajdują się na życiowym zakręcie, nie mają dachu nad głową, tułają się bez celu i chcą z tym skończyć.

Nie bój się bezdomnych

Nie bój się bezdomnych

Podczas seminarium ksiądz Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej "Caritas" mówił o konieczności przeprowadzenia działań, których celem będzie zmiana wizerunku osoby bezdomnej. - Ludzie muszą wiedzieć, że bezdomnych nie wolno się bać. Doskonale o tym wiedzą radomscy streetworkerzy, którzy wspaniale pracują. Planujemy stworzyć sztab ludzi, aby dalej prowadzili działania streetworkerską. Lokomotywa rusza powoli, ale wierzę, że nabierze odpowiedniego tempa dla dobra samych bezdomnych - podkreślił ksiądz Robert Kowalski.

W naszym mieście powstanie ogrzewalnia i mieszkania chronione dla bezdomnych. Informację przekazała Anna Kwiecień, wiceprezydent Radomia, uczestnicząc w drugim seminarium "W stronę domu" zorganizowanym przez "Caritas" Diecezji Radomskiej.

Spotkanie miało miejsce we wtorek w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie. Było jednym z punktów projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu w partnerstwie z radomską "Caritas".

- Jest przyzwolenie ze strony prezydenta Andrzeja Kosztowniaka, by w Radomiu powstały ogrzewalnia i mieszkania chronione. To pierwszy krok w przeciwdziałaniu bezdomności w naszym mieście - zaznaczyła Anna Kwiecień.

Radom idzie śladem Kielc, gdzie od 2008 roku działa program wychodzenia z bezdomności. Jednym z jego filarów jest tak zwane mieszkalnictwo wspierane, czyli mieszkanie plus pakiet pomocowy, który daje bezdomnemu szansę na normalne życie.

Pomoc otrzymują osoby, które rokują wyjście z bezdomności i nie są stałymi beneficjentami różnych form opieki społecznej. W Kielcach przygotowano 10 mieszkań o powierzchni około 20 metrów kwadratowych.

Bezdomni w całości ponoszą opłaty najmu. Maksymalny pobyt w takim lokalu wynosi 3 lata. W tym czasie bezdomny ma czas na szukanie pracy, stałego zajęcia, które pozwoli mu na samodzielne utrzymanie.

Pilotażowy Gminny Program Wychodzenia z Bezdomności w Radomiu jest realizowany od ubiegłego roku. Środki na ten cel pochodząc z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie