Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu ruszył Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

/mod/
W otwarciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości wzięli udział między innymi: Tomasz Tarczyński, prezes Radomskiego Centrum Innowacji Technologicznej, które realizuje projekt Parku Naukowo-Technologicznego w  Radomiu oraz Zbigniew Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu.
W otwarciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości wzięli udział między innymi: Tomasz Tarczyński, prezes Radomskiego Centrum Innowacji Technologicznej, które realizuje projekt Parku Naukowo-Technologicznego w Radomiu oraz Zbigniew Łukasik, rektor radomskiego uniwersytetu. Łukasz Wójcik
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości powstał z inicjatywy Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii oraz Sieci Inkubatorów AIP. Utworzono go z myślą o radomianach, którzy chcą uruchomić swoją pierwszą firmę, tak zwany startup.

Warto podkreślić, że jest to przedsiębiorstwo, które powstaje w dowolnej branży, jednak najczęściej związanej z nowymi technologiami. Do jego cech charakterystycznych zaliczają się: niskie koszty rozpoczęcia działalności, wyższe niż w przypadku "standardowych" przedsięwzięć ryzyko, potencjalnie wyższy w stosunku do "standardowych" zwrot z inwestycji.

50 metrów zaplecza

Inkubator ma swoją siedzibę na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Zajmuje pięćdziesięciometrowy, ciekawie zaaranżowany lokal. Oprócz stanowisk pracy, do dyspozycji firm są: salka konferencyjna oraz miejsce do rozmów mniej formalnych.Całość uzupełnia nowoczesne zaplecze informatyczne.

Jak działają Inkubatory?

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości odpowiadają za sukces takich firm, jak: Goldenline.pl, Chomikuj.pl czy Łazik Marsjański. Teraz jeden z nich chce pomóc radomianom rozkręcić biznes, jak powiedział podczas otwarcia Inkubatora, Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, nawet na miarę Google.

Inkubatory są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla początkujących. Umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki, gdyż Inkubator udostępnia firmom swoją osobowość prawną. Wspiera ją też finansowo.

100 tysięcy złotych, z funduszu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - Seed Capital - otrzymuje na start przedsiębiorca w zamian za 15 procent udziałów w firmie, którą uruchamia. Pieniądze trafiają do osób, potencjalnie z najlepszymi pomysłami na biznes.

Od 2004 roku Inkubatory pomogły rozwinąć się ponad 7 tysiącom początkującym tak zwanym startupom, a obecnie liczy ponad 1500 takich firm.

Inkubatory dają możliwość udziału w spotkaniach z mentorami i szkoleniach oraz nawiązania kontaktów biznesowych.

Inny cel

Inkubator ma też inny cel.

- Pozwoli nam lepiej poznać potrzeby rynku i miejscowych przedsiębiorców. Bogatsi o tę wiedzę, wyposażymy Park Naukowo-Technologiczny tak, aby zapewnić im jak najlepsze możliwości rozwój - mówi Tomasz Tarczyński, prezes Radomskiego Centrum Innowacji Technologicznej, które realizuje projekt Parku Naukowo-Technologicznego w Radomiu. Ma on powstać w obiektach po dawnym Łuczniku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie