Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Odwołano dwa spektakle

Barbara Koś
O spektaklu "Dialogi Polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego opowiadali w Studiu Festiwalowym twórcy przedstawienia. Mikołaj Grabowski z mikrofonem.
O spektaklu "Dialogi Polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego opowiadali w Studiu Festiwalowym twórcy przedstawienia. Mikołaj Grabowski z mikrofonem. Teatr Powszechny Facebook
Trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski: na razie odwołano tylko dwa spektakle, wszyscy trzymają kciuki za powodzenie festiwalu.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Festiwal wystartował i trwa. W niedzielę,11 października widzowie obejrzeli dwa spektakle: "Ferdydurke" Living Space Theatre
i "Dialogi Polskie" Teatru Bagatela.

Living Space Theatre jest teatrem wędrującym założonym w 2016 roku przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W spektaklach - co pokazała adaptacja "Ferdydurke", wykonawcy łączą ruch, taniec i aktorstwo. - Jesteśmy skupieni na pracy z ciałem i wyobraźnią, które stały się dla nas bardzo skutecznymi narzędziami w procesie twórczym - to motto Teatru.

Spektakl zagrano w adaptacji i reżyserii Jakuba Margosiaka, a wystąpili: Natalia Gryczka,Agnieszka Tańska,Kamil Baryła,Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda i Szymon Michlewicz - Sowa.

"Dialogi Polskie czyli Rozmowy prawdziwych Polaków z Gombrowiczem" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego przywiezione przez Teatr Bagatela z Krakowa, to spektakl na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, Henryka Rzewuskiego i Jędrzeja Kitowicza

W "Dialogach polskich", jak mówi Mikołaj Grabowski, przeglądają się wzajemnie trzy wieki polskiej państwowości, jeśli chodzi o mentalność, obyczaj i kulturę. Wiek XVII oglądamy oczami Rzewuskiego ("Pamiątki Soplicy") i Kitowicza (niezwykły "Opis obyczajów").
- Przez teksty Gombrowicza przyglądamy się nie tylko wiekowi XX, ale i wyjątkowemu artyście, z jego bardzo osobistym tonem wypowiedzi - tłumacz reżyser.

Na scenie wystąpili: Urszula Grabowska, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Izabela Kubrak, Natalia Hodurek jako postaci z tekstów Gombrowicza, Ewelina Starejki, Paweł Sanakiewicz, Dariusz Starczewski, Kosma Szyman jako postaci z tekstów Rzewuskiego i Kitowicza oraz Artur Sędzielarz jako Organista. Muzykę do spektaklu skomponował Zygmunt Konieczny.

Twórcy obu niedzielnych przedstawień opowiadali o nich w Studiu Festiwalowym, które znakomicie prowadzi na Facebooku Teatru Powszechnego Robert Utkowski. Każdy może zadać pytanie.

Niestety, wieczorem w niedzielę na FB teatru ukazała się informacja:

"Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni odwołać dwa spektakle, które miały się odbyć w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego:„Trans-Atlantico” z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, zaplanowany na poniedziałek 12 października oraz „Iwona, księżniczka Burgunda” z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zaplanowany na środę,14 października. Osoby, które zakupiły bilety na te spektakle prosimy o kontakt z kasą biletową: tel. 48 386 52 67 lub sms 604 566 406. Najmocniej przepraszamy za niedogodności!"

Pozostały program festiwalu pozostaje na razie bez zmian. Oby!

Radom na instagramie

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie