Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W radomskim Domu Kultury "Idalin" odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa

Barbara Koś
Dom Kultury „Idalin”, ul. Bluszczowa 4/8, zaprasza ma III Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa, który odbędzie się 24 maja o godz.10.

Adresatami festiwalu są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, młodzież z uczelni wyższych oraz z placówek pozaszkolnych i ośrodków kultury oraz osoby zgłaszające się indywidualnie. Celem festiwalu jest zachęcenie zespołów teatralnych i indywidualnych wykonawców do pracy z różnymi formami lalek scenicznych, inspirowanie zespołów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w zespole, stworzenie możliwości dla recytatorów do tworzenia kreacji aktorskich a także edukacja w zakresie sztuki żywego słowa i mowy scenicznej.
Festiwal odbywa się z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci klasa I – VI, młodzież (gimnazja , licea, studenci) w następujących formach: słowo, teatry jednego aktora oraz małe formy teatralne. Tematyka występów i inspiracji literackich we wszystkich formach jest dowolna. Spektakle, monodramy mogą być prezentowane w dowolnej technice i wypowiedzi teatralnej: teatry żywego planu, lalkowe i kukiełkowe oraz wykorzystujące animację przedmiotu.

Przedstawienia oceniać będzie jury powołane przez organizatora festiwalu, które przyzna nagrody i wyróżnienia dla wykonawców
w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz indywidualne Nagrody Aktorskie za wyróżniającą się grę sceniczną. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Jury przy ocenie występów weźmie pod uwagę następujące kryteria: prawdę sceniczną aktorów, umiejętności i poziom kreacji aktorskich, osobowość i wyobraźnię sceniczną, dobór repertuaru do możliwości wykonawczych, interpretację tekstów, umiejętność animacji przedmiotu, pracy z lalką, kukiełką, pacynką, ogólny wyraz artystyczny.

Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie do dnia 27 kwietnia 2016 r. dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia dołączonej do regulaminu na adres: Dom Kultury „Idalin”,
ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom,
tel./fax 0-48 365 27 17 lub e-mail: [email protected]

W ramach festiwalu odbędą się warsztaty aktorskie dla uczestników i instruktorów.

Informacje: Dom Kultury „Idalin”, ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom, tel./fax. (48) 365 27 17, e-mail: [email protected] www.dkidalin.radom.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie