Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W XII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu odbył się konkurs o anatomii i zdrowiu człowieka. Zobacz zdjęcia

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Konkurs o zdrowiu w XII LO w Radomiu cieszył się wielkim powodzeniem. Najlepsi otrzymali nagrody i gratulacje.
Konkurs o zdrowiu w XII LO w Radomiu cieszył się wielkim powodzeniem. Najlepsi otrzymali nagrody i gratulacje. Archiwum XII LO
W piątek, 3 czerwca, w XII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Anatomia i zdrowie człowieka online”. To już druga edycja konkursu, który zorganizowany został pod patronatem Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Konkurs „Anatomia i zdrowie człowieka online w XII LO”

W konkursie udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Radomia i okolic, a jego ideą było upowszechnienie wiedzy o ochronie zdrowia i znajomości anatomii człowieka, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania uzdolnień, rozszerzania wiedzy biologicznej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, a także promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.

- Nauki przyrodnicze i medyczne to przyszłość. To coś, co daje bardzo dobre perspektywy na zdobycie dobrego zawodu i obranie właściwego kierunku. To także najprężniej rozwijające się dziedziny, które w znaczący sposób wpływają na życie całego naszego społeczeństwa. Bardzo się cieszę, że są one waszą pasją i że kształcicie się właśnie w tym kierunku. W organizowanym przez nas konkursie osiągnęliście wysokie wyniki, wykazując się olbrzymią wiedzą i chciałbym wam bardzo serdecznie pogratulować - mówił dr Radosław Lis, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.

Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, wzięło w nim udział kilkuset uczniów ze szkół podstawowych z całego regionu radomskiego, a czołowe miejsca zajęli reprezentanci PSP numer 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu, PSP nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Pionkach, PSP im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu, PSP w Wałsnowie, PSP w Bielisze i PSP im. Stefana Żeromskiego w Janowie, a najliczniejszą grupę wśród laureatów stanowili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu.

- W tegorocznej edycji naszego konkursu wzięło udział znacznie więcej uczniów niż przed rokiem, co jest dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Pytania konkursowe wymagały dużej wiedzy, w związku z czym rywalizacja była bardzo zacięta. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczestników i z tego, że w naszym regionie mamy tylu zdolnych uczniów, którzy widzą swoją przyszłość wśród nauk przyrodniczych i medycznych - dodawała dr Aneta Karasińska, nauczycielka biologii w XII LO i koordynator konkursu.

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, który był także fundatorem nagród. Laureatom wręczyła je pani dr Urszula Piotrowska, adiunkt na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu radomskiego uniwersytetu.

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu z uczelnią współpracuje już od wielu lat. Dyrekcja szkoły bardzo zachwala wspólne działania, które udało się do tej pory zorganizować.

- Współpracujemy nie tylko z Wydziałem Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, ale również z Wydziałem Prawa i Administracji oraz Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym. Pod ich patronatem tworzymy nowe profile w naszym liceum, a dzięki naszej szerokiej współpracy nasi licealiści mogą korzystać z najnowszych rozwiązań naukowych i dydaktycznych - zaznaczał dyrektor Radosław Lis.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie