Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół Muzycznych zagrał w sobotę znany pianista, Piotr Sałajczyk

Barbara Koś
W sobotę, 9 listopada, w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego  Zespołu Szkół Muzycznych,wystąpił pianista, Piotr Sałajczyk.
W sobotę, 9 listopada, w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych,wystąpił pianista, Piotr Sałajczyk. Tadeusz Klocek
W sobotę 9 listopada, w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy 25 Czerwca 70, wystąpił wybitny pianista, Piotr Sałajczyk.

W programie znalazły się utwory kompozytorów polskich: Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Władysława Szpilmana i Mieczysława Wajnberga.

Piotr Sałajczyk, pianista, kameralista i pedagog, przez krytyków zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojej generacji. Laureat nagrody fonograficznej Fryderyk oraz nagrody Orfeusz przyznanej „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej”. Był nominowany do Paszportów Polityki (2017) „za wrażliwość i inteligencję, z którymi podchodzi do zapominanego na estradach repertuaru”, a w kręgu jego zainteresowań pozostaje zarówno muzyka najnowsza jak i nieznana muzyka polskiego romantyzmu.

Pianista prowadzi bogate życie koncertowe (występy z Filharmonią Narodową, NOSPR, Sinfonią Varsovia, Sinfonią Iuventus, AUKSO, Sinfoniettą Cracovia, festiwale w kraju i za granicą: Warszawska Jesień, Beijing Modern Music Festival, Musica Polonica Nova, Budapesztańska Wiosna, Sommets Musicaux de Gstaad, Musique et Neige, Kwartet Śląski i jego goście, Festiwal Prawykonań NOSPR, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Usedomer Musikfestival).

W jego bogatej dyskografii można znaleźć płyty nagrane dla wytwórni DUX, CD Accord, Haenssler, CPO i Naxos, które wielokrotnie zdobywały wyróżnienia w kraju i za granicą (Maestro Pianiste, Pizzicato Supersonic, 5 de Diapason, cztery nominacje do Fryderyków, płyta miesiąca Opera Nederland). Nagrywał również dla Programu 2 Polskiego Radia, belgijskiej rozgłośni Musiq3, Deutschlandradio czy HR2. Dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zrealizował z orkiestrą AUKSO nagranie Concertino Władysława Szpilmana w ramach projektu PWM „100 na 100”.

Recital z serii „Muzyka naszych czasów” zorganizowały Arte Fundacja Kultury i Edukacji i Zespół Szkół Muzycznych. Szkoda tylko, że recital odbył się niemal równolegle z koncertem Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie