Wartościowe zwycięstwo Rosy Radom nad Miastem Szkła Krosno

SzS
Kibice Rosy mieli powody do zadowolenia
Kibice Rosy mieli powody do zadowolenia Joanna Gołąbek
Koszykarze Rosy Radom w bardzo ważnym meczu pokonali Miasto Szkła Krosno. Było to czwarte zwycięstwo radomskiej ekipy w tym sezonie.

Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 85:68 (23:20, 15:16, 27:28, 20:14)

Rosa: Parzeński 26, Neal 16, Trotter 13, Lindbom 7, Mielczarek 6, Piechowicz 5, Szymański 4, Wall 4, Wątroba 4, Szczypiński 0, Tyszka 0.
Miasto Szkła: Hinds 24, Bogucki 8, Loveridge 7, Sekulović 6, Put 6, Bojanowski 5, Krefft 5, Grochowski 4, Newton 3, Oczkowicz 0.

Dla obu drużyn znajdujących się w dolnych rejonach tabeli, było to bardzo ważne zwycięstwo. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie ekipy prowadziły, obie nie mogły wypracować sobie większej przewagi.
Dopiero od poczatku trzeciej kwarty Rosa zdobyła 12 punktów z rzędu i po 27 minutach wypracowała sobie sporą przewagę.
Na cztery minuty przed końcem wynik był 78:58 i wiadomo było, że zespół z Radomia nie odda już prowadzenia. Bardzo dobry mecz w ekipie z Radomia rozegrał Jakub Parzeński. Center pozyskany niedawno z Anwilu Włocławek rozegrał dopiero drugi mecz i podobnie jak w pojedynku z Legią, zaliczył double- duoble. Tym razem zdobył 26 punktów i zebrał 12 piłek.