Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wciąż nie może ruszyć budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w Radomiu. Zobacz wizualizacje

Janusz Petz
Janusz Petz
Na najniższej kondygnacji mają być biura, bądź lokale usługowe.

Na kolejnych slajdach zobacz najnowszą i wcześniejsze koncepcje budowy apartamentowca >>>
Na najniższej kondygnacji mają być biura, bądź lokale usługowe. Na kolejnych slajdach zobacz najnowszą i wcześniejsze koncepcje budowy apartamentowca >>>Combo Radom
Wciąż nie może ruszyć budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w centrum Radomia, bo nie jest uregulowana kwestia własności drogowego skrzyżowania i dojazdu do działki. W budynku ma powstać ponad 140 mieszkań o powierzchni od 33 do 176 metrów kwadratowych.

Budowa apartamentowca Combo Radom przy ulicy Malczewskiego w Radomiu wciąż nie może ruszyć

W Urzędzie Miejskim w Radomiu czeka na pozytywną decyzję wniosek o wydania pozwolenia na budowę apartamentowca. Budowa jednak nie może ruszyć, bo brakuje pozwolenia na budowę, a to zależy od pozytywnej opinii Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji związanego z dojazdem do działki.

Apartamentowiec miałby stanąć na niezagospodarowanej działce przy ulicy Malczewskiego, między ulicą Kelles-Krauza a Galileusza, po prawej stronie, jadąc w stronę ulicy Warszawskiej.

- Działkę kupiliśmy w dobrej wierze od miasta licząc na to, że nie ma żadnych problemów z dojazdem do ulicy. Zresztą sąsiednie działki też należą do miasta. Okazało się jednak, że samo skrzyżowanie, z którego korzystają przecież wszyscy, jest na terenie formalnie należącym do właścicieli Galerii Słonecznej, a nie do miasta. Liczymy na to, że będzie dobra wola ze strony miasta, aby rozwiązać w jakiś sposób ten problem

– powiedział Jarosław Krzyżanowski, właściciel firmy Combo Radom i właściciel działki, gdzie ma stanąć wieżowiec.

Przypomnijmy, firma kupiła działkę za 3 miliony 434 tysiące złotych jeszcze w 2017 roku. To była jedyna oferta w przetargu. Cena wywoławcza wynosiła 3,4 miliona złotych.

To niezagospodarowany teren porośnięty drzewami. Parcelę o powierzchni blisko 3,3 tysiąca metrów kwadratowych Urząd Miejski próbował sprzedać od 2013 roku. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo - usługową.

Od chwili ogłoszenia zamiaru zakupu działki zmieniała się sama koncepcja budowy apartamentowca Combo Radom. Ostatnia przygotowana przez znaną warszawską pracownię Kuryłowicz & Associates przewiduje, że powstanie budynek z 14 kondygnacjami o wysokości 51,5 metra. Część cokołowa otwiera się na ulicę Malczewskiego ogólnodostępnym pasażem z dwoma dziedzińcami zwróconymi odpowiednio na północ i południe.

Od strony ulicy Malczewskiego ukształtowano ciągłą, dwukondygnacyjną pierzeję nawiązującą do charakteru istniejącej zabudowy. Teren wewnątrz przenikających się dziedzińców został zaprojektowany jako naturalny ciąg komunikacyjny związany z otaczającą funkcją usługową (biura, kawiarnia, restauracja, siłownia, drobne usługi) i handlową.

Pod budynkiem i dziedzińcami znajduje się trzykondygnacyjny garaż podziemny. W „wieży” zaprojektowano mieszkania o zróżnicowanej wielkości, od jedno do siedmiopokojowych. W budynku znajduje się ponad 140 mieszkań o powierzchni od 33 do 176 metra kwadratowego oraz – na najwyższym piętrze – ogromny apartament. Na niższych piętrach zlokalizowano mieszkania mniejsze, a na piętrach wyższych mieszkania największe. Na kondygnacjach 12-13 zaprojektowano lokale dwukondygnacyjne.

Architektura budynków nawiązuje do tradycji radomskiego modernizmu. Przy kształtowaniu elewacji przyjęto założenie, aby w maksymalny sposób zdynamizować bryłę zmniejszając optycznie skalę obiektu. Na niższych piętrach od strony wschodniej i zachodniej  przewidziano ciągi loggii oraz wykuszy ułożonych naprzemiennie, tworzące zróżnicowaną, ekspresyjną tektonikę fasady. Moduły elewacji są lekko skręcone co nadaje indywidualny charakter budynkowi. Fasada jest w dużym stopniu przeszklona. Do malarstwa znakomitego Radomianina – Jacka Malczewskiego nawiązuje pikselowa struktura elewacji, w której niebo odbijać się będzie niczym w pejzażach impresjonistów.

Planuje się wykończenie elementów pełnych elewacji barwionymi prefabrykatami betonowymi w kolorze zgaszonej czerwieni, co ma nawiązywać do ceglanej architektury zabytkowych budynków, korespondując z obiektami położonymi za wschodnią granicą nieruchomości. Lobby części mieszkalnej planuje się wykończyć mozaikami nawiązującymi do twórczości Jacka Malczewskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto