Weronika Falkowska znowu zaskoczyła dobrą grą!

Sylwester Szymczak
Weronika Falkowska
Weronika Falkowska archiwum klubu
Weronika Falkowska, zawodniczka Akademii Tenisowej Masters Radom wywalczyła drugie miejsce w grze pojedynczej i trzecie w grze podwójnej w prestiżowym turnieju Lotos PZT Polish Tour. W ostatnim czasie to już kolejny świetny występ naszej zawodniczki.

Kończy się cykl turniejów Lotos PZT Polish Tour. W Poznaniu rozegrane zostały przedostatnie zawody w których udział wzięła reprezentantka AT Masters Weronika Falkowska. Spisała się znakomicie bowiem wywalczyła drugie miejsce w grze pojedynczej i trzecie w grze podwójnej. Dużą niespodziankę sprawiła w półfinale gdzie pokonała turniejową „jedynkę” Katarzynę Piter/Grunwald Poznań/ 6/4 3/6 6/3.
W finale po bardzo wyrównanym meczu 6/3 6/4 dla Anastazji Szoszyny/Grunwald Poznań/, która okazała się najlepszą zawodniczką całego cyklu. Wcześniej w pierwszej rundzie Weronika pokonała Aleksandrę Jeleń/WKT Mera W-wa/ 7/5 6/1. W drugiej rundzie zwyciężyła Marcelinę Podlińską/Górnik Bytom/ 6/4 6/1, a w ćwierćfinale pokonała Katarzynę Wysoczańską/UKS Sport Klub Wrocław/ 7/6 6/3.
W grze podwójnej mając za partnerkę Joannę Zawadzką/ACT Sport Tarnów/ zwyciężyła duet Alicja Formelia(SKT Centrum Bydgosz)/Zuzanna Szczepańska(WSG Academy-Warsaw Sports Group W-wa) 6/4 6/3. W meczu o finał para radomsko-tarnowska dopiero w supertiebreaku przegrała z duetem Anastazja Szoszyna/Martyna Kubka/GKT Nafta Zielona Góra/ 2/6 6/4 10/7.