Wiceprezes Enei Wytwarzanie zawieszona. Działacz PiS z...

  Wiceprezes Enei Wytwarzanie zawieszona. Działacz PiS z Kozienic broni żony

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wiceprezes Enei Wytwarzanie zawieszona. Działacz PiS z Kozienic broni żony
  Jak już informowaliśmy, w spółce Enei Wytwarzanie odsunięto od zarządzania firmą prezesa Wacława Bilnickiego i wiceprezes Elżbietę Piwoński. W tle interesy z kancelarią prawną.
  Wiceprezes Enei Wytwarzanie zawieszona. Działacz PiS z Kozienic broni żony
  Rada Nadzorcza Enei Wytwarzanie zawiesiła Wacława Bilnickiego w czynnościach prezesa zarządu oraz Elżbietę Piwoński w czynnościach członka zarządu tej spółki. Nie podano powodów takiej decyzji, jedynie Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei, dodaje w odpowiedzi na nasze liczne pytania, że „decyzja Rady Nadzorczej ma związek z trwającym wewnętrznym postępowaniem wyjaśniającym, w zakresie ujawnionych publicznie faktów”.

  Wiadomo, że cała sprawa ma związek z publikacjami portalu superbiz.pl na temat ogromnych rachunków płaconych przez firmę w Świerżach Górnych kancelarii prawnej z Warszawy „Kaczmarkiewicz, Neuman i Partnerzy”. Na fakturach, do których dotarł portal, widnieją podpisy m.in. Elżbiety Piwoński, zawieszonej obecnie w czynnościach wiceprezesa zarządu Enei Wytwarzanie. Portal podaje, że ta sama kancelaria prawna reprezentowała małżeństwo Elżbietę i Dariusza Piwońskich w ich prywatnych sprawach. Dariusz Piwoński to mąż Elżbiety Piwoński i szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kozienickim, a także doradca zarządu firmy Enea Centrum, spółki podległej Grupie Kapitałowej Enea. Portal superbiz.pl podaje, że w samym tylko czerwcu tego roku adwokaci z tej prywatnej kancelarii zarobili na współpracy z Eneą 116 tysięcy złotych, a faktury za lipiec wynosiły już 403 tysiące złotych.

  Sprawy firmowe i prywatne  Dziennikarzom nie udało się ustalić, na jakiej podstawie wybrano tę właśnie kancelarię prawną i czy osoby dokonujące wyboru miały świadomość, że ci sami prawnicy sowicie wynagradzani przez państwową spółkę reprezentowali również prywatnie wiceprezes spółki i jej męża.

  - Te publikacje to stek pomówień i nieprawdy - mówi Dariusz Piwoński. Odmawia jednak rozmowy na temat zarzutów, które znalazły się w publikacji, zasłaniając się tajemnicą firmową, jaka obowiązuje w Grupie Kapitałowej Enea. Zastrzega jednak, że po tym, jak cała sprawa się wyjaśni, wraz z żoną zażąda od portalu przeprosin, albo ewentualnie pozwie portal do sądu. W kolejnej publikacji portal zarzucił Elżbiecie Piwoński, że „nie zwierzyła się” władzom Prawa i Sprawiedliwości ze swojej przeszłości i pracy w Milicji Obywatelskiej. - A skąd ktoś może wiedzieć, z czego się zwierzyliśmy, a z czego nie? - pyta Dariusz Piwoński. Odmawia wprost odpowiedzi na pytanie: czy jego żona pracowała niegdyś w Milicji Obywatelskiej? - Nie będę na takie tematy rozmawiał - ucina.

  Więcej w piątek, 19 sierpnia w tygodniku "Echo Kozienic"

  Zobacz także: Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Elektrowni Kozienice


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  STARY PIERDUN

  jack

  dex

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo