(WIDEO) Koszykarze Hydrotrucku wygrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański

SzS
archiwum
W meczu 12 kolejki Energa Basket Ligi, Polpharma Starogard Gdański zmierzyła się z Hydrotruckiem Radom. Goście wygrali i było to ich siódme zwycięstwo.

Polpharma Starogard Gdański - Hydrotruck Radom 78:86 (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)

Polpharma: Wilkins 22 (1), Gołębiowski 18 (3), Williams 11 (1), Prahl 11, Paliukenas 2 oraz Stokes 8 (1), Kołodziej 3 (1), Dzierżak 2, Motylewski 1, Załucki 0.
HydroTruck: Camphor 23 (4), Lindbom 17 (3), Bogucki 15, Trotter 10 (1), Mielczarek 2 oraz Piechowicz 11 (3), Wall 4, Zegzuła 4 (1).

Koszykarze Hydrotrucku radom jechali do ostatniej w tabeli Polpharmy, ale wiedzieli, że to nie będzie łatwy pojedynek. Tak też było. Radomski zespół grał falami. Każdą z kawart zaczynał bardzo łsabo, nieskutecznie i mijało sporo czasu, zanim zespół ponownie wskoczył na odpowiednie tory. Tak było na początku meczu, gdy Hydrotruck przegrywał 0:7. Różnica wynosiła naet 15 punktów. Potem radomski zespł gonił wynik i przed przerwą doprowadził do wyrównania. Również drugą połowę zaczął źle. Polpharma uciekła, ale zespół gości potrafił wybić z rytmu gospodarzy i o wyniku spotkania zaważyła końcówka meczu. Na 90 sekund przed końcem spotkania był remis 76:76.
50 sekund przed końcem Carl Lindbom trafił dwa osobiste i dał radomianom prowadzenie różnicą dwóch punktów. W kolejnej akcji Paliukensa nie trafił z dystansu, a piłkę zebrał Rod Camphor. Ten sam zawodnik był faulowany i trafił oba rzuty wolne i zrobiło się 78:82. Polpharma nie potrafiła skutecznie zakończyć kolejne akcji i musiała faulować Filipa Zegzułę. Ten również wykorzystał wolne i było już po meczu.
Radomska drużyna po tej wygranej ma bilans 7-5. W następny piatek u siebie zagra ze Spólnią Stargard Szczeciński.