[WIDEO] Policjanci z Radomia wlepiali mandaty w trosce o......

  [WIDEO] Policjanci z Radomia wlepiali mandaty w trosce o... bezpieczeństwo pieszych (zdjęcia)

  Piotr KUTKOWSKI kutkowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Mandaty do 500 złotych i 10 punktów karnych - takie niespodzianki czekały w piątek na kierowców, którzy naruszali przepisy w pobliżu przejść dla pieszych i na samych zebrach. Mandaty dostawały także osoby nieprawidłowo przechodzące przez jezdnię. Akcja będzie trwać przez cały najbliższy weekend.

  - Czy może nam pan powiedzieć czym jest wyprzedzanie? – pytał kierowcę Mariusz Maciejczyk, zastępca naczelnika radomskiej drogówki. Piotr Kutkowski

  - Czy może nam pan powiedzieć czym jest wyprzedzanie? - pytał kierowcę Mariusz Maciejczyk, zastępca naczelnika radomskiej drogówki.
  (fot. Piotr Kutkowski)

  W piątek o godzinie 13 patrol policji stanął między innymi na ulicy Warszawskiej, ponad 100 metrów za skrzyżowaniem z ulicą Janiszewską, gdzie jest przejście dla pieszych. Starsza posterunkowa Renata Gawryś z lornetką w ręku obserwowała przejście, a co jakiś czas dawała "lizakiem" znak do kierowców, a by zatrzymali auta przy radiowozie.

  BYŁO ZASKOCZENIE

  Kierowca mazdy, który znalazł się w tej grupie, początkowo był zaskoczony, ale poddał się pełnej kontroli. Badanie wykazało, że nie pił alkoholu, ale policjanci nie mówili nic o nadmiernej prędkości jego auta.

  - Czy może nam pan powiedzieć czym jest wyprzedzanie? - zapytał nieoczekiwanie kierowcę Mariusz Maciejczyk, zastępca naczelnika radomskiej drogówki. Ten odpowiedział dość sprawnie, ale nie ukrywał zaskoczenia, gdy dowiedział się, że zakaz wyprzedzania przed przejściem i na przejściu dotyczy także dwupasmówki. - Przecież jechałem spokojnie - tłumaczył się.

  Wkrótce zaskoczenie po raz trzeci pojawiło się na jego twarzy, gdy usłyszał proponowaną karę: 10 punktów karnych i 200 złotych. Z niedowierzaniem kiwając głową przyjął mandat.

  WIELKA AKCJA PREWENCYJNA

  Takich osób było zapewne więcej, gdyż radomscy policjanci w piątek prowadzili specjalną akcję prewencyjną w okolicach przejść dla pieszych.

  Naczelnik Mariusz Maciejczyk nie ukrywał, że zaangażowane zostały praktycznie całe siły, nie tylko z drogówki, ale też komisariatów. W użyciu były radiowozy oznaczone i nieoznaczone. Szczególnym nadzorem objęto ulice Szarych Szeregów, Warszawską, Kielecką, Wierzbicką, Narutowicza, 25-Czerwca i Prażmowskiego.

  NIE PRÓŻNOWALI TEŻ MOTOCYKLIŚCI

  Również policyjni motocykliści, którzy rozpoczęli służbę w piątek po godzinie 14, w ciągu kilkunastu minut zatrzymali kilku kierowców za popełnione wykroczenia w okolicach ulicy 11-go Listopada i Szarych Szeregów.

  - Kierowcy omijali i wyprzedzali inne pojazdy przed przejściem. Tłumaczyli, że śpieszą się do lekarza, pracy i do szkoły po dziecko. Wszyscy otrzymali mandaty i punkty karne. Lepiej dojechać do celu wolniej, ale bezpiecznie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznego wypadku, dlatego dla wszystkich kierowców, którzy popełniają takie wykroczenia nie będzie taryfy ulgowej - zapowiada Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

  SUROWE KARY RÓWNIEŻ DLA PIESZYCH

  Kontrolom byli poddawani nie tylko kierowcy, ale też naruszający przepisy rowerzyści i piesi.

  - Policjanci zdecydowanie reagują na łamanie przepisów i lekceważenie zasad ruchu drogowego - dodaje Justyna Leszczyńska. - Za omijanie na przejściach mandaty sięgają nawet 500 złotych, a kierowca dostaje też 10 punktów karnych.

  W piątek do godziny 15 było już kilkudziesięciu ukaranych, zarówno kierowców, jak i pieszych. Ta liczba z pewnością wzrośnie, bo akcja policji ma trwać także w sobotę i niedzielę. Wszystko po to, by więcej nie dochodziło do takich tragedii, jak śmierć 18-letniej Marioli, która przed tygodniem została potrącona na ulicy Szarych Szeregów przez kierowcę opla, omijającego na pasach inne auto.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ