szsZaktualizowano
Damian Kołtunowicz (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla Oskara. Sylwester Szymczak
W sobotę w południowej grupie czwartej ligi mazowieckiej rywalizowały trzy ekipy z regionu radomskiego. Wyniki na bieżąco podajemy poniżej.

Oskar Przysucha - Wilga Garwolin 3:1 (1:0)
Bramki: Kołtunowicz 31, Walasek 59, T. Janiszewski 90+3 - S. Papiernik 76
Oskar: Bochniewski - Bojek, Moskwa, Walasek, Nkwana - Kubryn (84 Włodarczyk), Okachi, Zagórski, Nowosielski (71 Sapieja) - Janiszewski, Kołtunowicz (79 P. Kapusta)
Przed meczem doszło do miłej uroczystości. Piłkarze Oskara odebrali nowe stroje z rąk nowego sponsora.
Już w 1 minucie świetnie na bramkę gości uderzał Piotr Nowosilski, który minimalnie przestrzelił. W 15 minucie kolejną okazję miał Damian Kołtunowicz, ale z 10 metrów strzelił tuż nad poprzeczkę. W 22 minucie golkiper Wilgi popisał się świetną interwencją przy strzale Michała Bojka. Gol wpadł dopiero w 31 minucie. Po błedzie obrony, Kołtunowicz mimo asysty obrony odwrócił się i huknął z 11 metra nie do obrony.
W 41 minucie Oskar nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał Mariusza Moskwy obronił bramkarz. Ta indolencja strzelecka mogła się zemścić. W 44 minucie Wilga miała jedną świetną okazję, ale napastnik nie trafił w wybornej sytuacji.
Oskar do przerwy powinien prowadzić różnicą 4-5 bramek, ale pudłował na potęgę.
Ledwie zaczęła się druga połowa a Kołtunowicz przy dobitce nie trafił z czterech metrów do pustej bramki!
W 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Oskarowi udało się zdobyć drugą bramkę. Najwyżej wyskoczył Patrek Walasek i trafił do siatki.
Dziwną decyzję podjął sędzia w 66 minucie. Tomasz janiszewski szedł sam na sam z bramkarzem Wilgi, już składał się do strzału i był przewracany przez rywala. Sędzia gwizdnąl....i dał Janiszewskiemu żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karego.
W 71 minucie mogło być 3:0. Michał Bojek popisał się atomowych strzałem z 30 metrów, piłka odbiła się od słupka.
Chwilę później po błędzie w defensywie,, Wilga pierwszy raz zagroziła bramce, Sebastian Papiernik sprytnym strzałem przelobował Bochniewskiego.
Końcówka zupełnie nie potrzebnie zrobiła się nerwował. Wilga po rozegraniu rzutu wolnego mogła w 80 minucie doprowadzić do wyrównania, ale na posterunku był Bochniewski. Sytuację uspokoił Tomasz Janiszewski, który dobił strzał Okachiego w 93 minucie.

Mszczonowianka - LKS Promna 2:0
Bramki: Gliński 33, Branicki 43
Promna: Prasek - Janiszewski, Ślęzak, Bykowski, Orłowski, Strus, Kacperkiewicz, Adamski, Dąbrowski, Skoczylas, Trzaska

Mazur Karczew - Energia Kozienice 1:0 (1:0)
Bramka: Raszka 1
Energia: Różański - Szary, Czerwiński (77 Skowroński), Wasilewski, Wójcik, Luśtyk (86 Karaś), Grot, Kołodziejczyk, Kędra, Sekuła.
Bardzo pechowo rozpoczęło się to spotkanie dla piłkarzy z Kozienic. Już pierwsza akcja zakończyła się golem dla Mazura. Po podaniu Kamila Hernika Marcin Raszka trafił do siatki.
Energia, atakowała, goniła wynik, ale nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. W 58 minucie szansa na wyrównanie była ogromna, ale Piotr Czerwiński nie wykorzystał rzutu karnego. W 88 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Mateusz Wójcik i goście kończyli mecz w oslabieniu.
W trzech wiosennych meczach Energia zdobyła zaledwie jeden punkt.

MKS Piaseczno - Perła Złotokłos 4:1

Sparta Jazgarzew - Błonianka Błonie 1:3

KS Raszyn - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2

Znicz II Pruszków - Orzeł Unin, niedziela godz. 11,

Radomiak II Radom - Pilica Białobrzegi, niedziela godz. 17, boisko ze sztuczną nawierzchnią, przy Narutowicza 9.

Materiał oryginalny: [WIDEO, ZDJĘCIA] 4. liga. WYNIKI. Oskar Przysucha w nowych strojach z Wilgą. Energia Kozienice i LKS Promna na wyjazdach - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.