[WIDEO, ZDJĘCIA] IV liga. Remis Broni Radom. Sześć goli Drogowca. Wygrana Oskara i porażka Pilicy

SzS
Fragment meczu Broń - Piaseczno. Dominik Leśniewski miał świetną okazję
Fragment meczu Broń - Piaseczno. Dominik Leśniewski miał świetną okazję Fot. Marcin Bałażak
W sobotnich meczach 23 kolejki czwartej ligi, słabo wypadły nasze ekipy z czołówki tabeli. Liderująca Broń zagrała słabo i tylko zremisowała z MKS Piaseczno, a Pilica Białobrzegi przegrała z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim.

BROŃ RADOM - MKS PIASECZNO 2:2 (0:1)
Bramki: samobójcza 65, 88 - Jadacki 28, Przygoda 72
Broń: Kula - Góźdź (26 Korcz), Wicik, Wojciech Kupiec, Kventsar, Sala (74 Załęcki), Putin (69 Więcek), Nowosielski, Czarnecki, Leśniewski, Imiela.
Goście wysoko zawiesili poprzeczkę liderowi i dwukrotnie w zamieszaniu po rzutach rożnych wychodzili na prowadzenie. To był słabszy mecz w wykonaniu Broni, na domiar złego w pierwszej połowie kontuzji doznał Jakub Góźdź i na pewno kilkanaście dni nie będzie mógł trenować.
W końcówce meczu Broń miała swoje sytuacje, między innymi słupek ratował gości od straty gola, a po strzale Leśniewskiego piłka przeszła nad bramką. Rywale dwukrotnie dość nieszczęśliwie tak interweniowali, że piłka wpadała do siatki. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
Bramki: Jaroń 45 z karnego, Kołaczek 52
Pilica: Przyrowski - Białecki, Jaworski, Janowski, Karasek, Stróżka (80 Kacperkiewicz), Rawski, Skałbania (72 Bykowski), Hernik, Paterek (60 Śliwiński), Chrzanowski (35 Stanisławski).
W 45 minucie sędzia podyktował rzut karny, a czerwoną kartkę zobaczył Michał Janowski. Od tego momentu gospodarzom grało się o wiele łatwiej.
- Szkoda, że drużyna spuściła głowy po przerwie, bo wygralibyśmy nawet w osłabieniu. Generalnie słabo zagraliśmy - powiedział trener Pilicy, Maciej Śliwowski.

Oskar Przysucha - LKS Promna 3:0 (1:0)
Bramki: Czarnota 20, Śliwiński 52, P. Gil 59
Oskar w derbach regionu nie dał szans rywalowi. W 82 minucie minucie Itumeleng Nkwana nie wykorzystał rzutu karnego.

Drogowiec Jedlińsk - Naprzód Skórzec 6:0 (2:0)
Bramka: Bojek 5, Gil 45, Kucharczyk 59, 57, 76, Michalski 89,
Drogowiec: Prasek - Rdzanek (68 Dobosz), Mortka, Prus, Janiszewski (46 Kucharczyk), Kubryn (46 Michalski), Koriażnow, Kobylarczyk, R. Gil (63 Ciupak), Bojek (60 Pawelec), Pełka (72 Gromski).
Rywal tylko do przerwy starał się stawić czoła ekipie z Jedlińska, ale po godzinie gry goście nie wytrzymali już tempa i kolejne bramki były tylko kwestią czasu.

Błonianka Błonie - Energia Kozienice 0:0
Kozieniczanie zagrali z trudnym rywalem na ciężkim terenie i ten mecz mógł różnie się zakończyć. Zarówno gospodarze, jak i Energia miały okazje, aby trafić do siatki. W 90 minucie Kamil Kudelski z Błonianki zobaczył czerwoną kartkę i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu.

W pozostałych meczach: Mazur Karczew - Perła Złotokłos 2:0, Wilga Garwolin - Sparta Jazgarzew 1:3