[WIDEO, ZDJĘCIA] Liga okręgowa. Warka liderem! Gryf Policzna pokonał Skaryszewiankę! Kontuzja bramkarza Powiślanki!

SzS
Przed meczem Proch - Mazowsze
Przed meczem Proch - Mazowsze mARIUSZ Grotkowski
W sobotę rozgrywanych jest większość spotkań 29 kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej. W Pionkach, dotychczasowy lider - Proch przegrał z Mazowszem Grójec. Wykorzystała to warka i wygrala na wyjeździe z Jodłą Jedlnia!

Skaryszewianka - Gryf Policzna 0:1 (0:0).
Bramka: Dąbrowski 71 z karnego
Gryf: Kowalczyk - Kłos (75 Gajda), Otachel (70 Tęcza), Banaszek, Dąbrowski, Markowski, Kisiel (70 Sobolewski), Chwiszczuk, Olczak, Mizerski (70 Radzikowski, 85 Kazanowski), Alot.

Skaryszewianka przegrała u siebie bardzo ważny mecz i ma małe szanse na utrzymanie w lidze. W 71 minucie faulowany był Alot i jedenastkę na gola zamienił Maurycy Dąbrowski. W 80 minucie rzut karny mieli gospodarze, ale autor "jedenastki" trafił w poprzeczkę.

Powiślanka Lipsko - Pilica Nowe Miasto 3:2 (2:0)
Bramki: Gardynik, Rożek 2 dla Powiślanki - Dworakowski 2
Powiślanka: Lis (70 Rak) - Cieciura, Zięba, Włoszczak (83 Dryka), Gardynik, Krupa (70 Gumiński), Sorbian (85 Rolka), Ogonowski, Bajor, Gajos (75 Bzikot), Rożek (80 Próchniak).
Groźnej kontuzji biodra w trakcie meczu doznał młody bramkarz Powiślanki, Damian Lis i został odwieziony do szpitala.
- Straciliśmy gola na 3:2 w samej końcówce i trochę było nerwowo. Szkoda, bo sytuacji bramkowych w tym meczu mieliśmy tak dużo, że już wcześniej powinniśmy prowadzić wysoko i nie byłoby takiej końcówki -relacjonuje Piotr Rybiński, prezes Powiślanki.

Zamłynie Radom - Zawisza Sienno 4:1 (1:1),
Bramka: Szubiński 6, Kubica 49, Ścigała 82, Oparcik 86 - Strąk 4
Zamłynie: Orłow - Ścigała, Kośmiński, Jopek, Rdzanek, Woźniak, Kiraga, Kubica, Szubiński, Gregorek, Stępniewski.
Zawisza: Chadała - Dąbrowski, R. Lasocki, Sitek, Kubiak, Pucułek, Strąk, Tusiński, Michałek, <. Klaus, P. Sus.
Goście już w 4 minucie objęli prowadzenie, ale Zamłynie szybko odpowiedziało. Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej to gospodarze zdominowali przeciwnika.

Orzeł Wierzbica - Iłżanka Kazanów 3:0,
Bramki: Miałkowski, S. Stąpór, Dziurzyński

Jodła Jedlnia-Letnisko - KS Warka 3:6 (3:3)
Bramki: Skowroński 4, 7, Czarnecki 18 - Vogtman 12, 45, samobójcza 32, Zieliński 53, Ząbkowski 63, Pacholski 90.
- Można powiedzieć, że nie wyszliśmy z szatni, bo już po siedmiu minutach przegrywaliśmy 2:0 - powiedział nam Kamil Witkowski, dyrektor KS Warka.
Po bardzo słabym początku, Warka rozkręciła się zwłaszcza po przerwie, gdy usłyszała, że kilka kilometrów dalej Proch przegrywa z Mazowszem 0:3. Po wygranej Warka wskoczyła na fotel lidera i w ostatniej kolejce wystarczy, że zremisuje z KS Potworów, aby obronić mistrzostwo ligi!

Proch Pionki - Mazowsze Grójec 1:4 (0:3),
Bramka: Kisiel 72 - Złoch 4, Gotlib 21, Grzybowski 35, Sobczak 76
Proch: Majos - Pietralski, Zieliński, Kowalkowski, Barzynski, Jaroszek, Szczepański, Nowocień, Wnuk, Tata Nsah.
Mazowsze: Przybylski - Grałka, Gotlib, Złoch, Norek, Lisiecki, Skrzycki, Sobczak, Tarwacki, Grzybowski, Trawiński.
Sensacyjnie rozpoczęło się to spotkanie. Po 35 minutach lider przegrywał 0:3. Ten początek sprawił, że Mazowsze mogło skutecznie i mądrze się bronić.Proch próbował, atakował, ale robił to chaotycznie i niedokładnie. Po przerwie Erwin Kisiel zdobył bramkę na 1:3 i wydawało się, że pionkowianie jeszcze zdołają odrobić straty, ale w za chwilę Rafał Sobczak zdobył czwartą bramkę i pogrążył gospodarzy!