Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Radomiu już 13...

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Radomiu już 13 stycznia 2019 roku. WOŚP kupi sprzęt dla dziecięcych szpitali specjalistycznych

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu już trwają. Na zdjęciu od lewej: prezes Stowarzyszenia "Biegiem

  Przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu już trwają. Na zdjęciu od lewej: prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom" Tadeusz Kraska, szef radomskiego sztabu Orkiestry Bartosz Bednarczyk i Michał Michalski, sekretarz Radomia. ©Tedeusz Klocek

  Koncerty, mecze, konkursy, szkolenia, wydarzenia sportowe, a przede wszystkim kwesta – to wszystko będzie się działo w Radomiu w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra kupi sprzęt dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Gramy 13 stycznia.
  Przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu już trwają. Na zdjęciu od lewej: prezes Stowarzyszenia "Biegiem

  Przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu już trwają. Na zdjęciu od lewej: prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom" Tadeusz Kraska, szef radomskiego sztabu Orkiestry Bartosz Bednarczyk i Michał Michalski, sekretarz Radomia. ©Tedeusz Klocek  Po raz 18 radomski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Hufiec ZHP Radom Miasto.


  Gramy dla dzieci  - Orkiestra chce łączyć, gramy dla dzieci, bo one nie mają focha – mówi Bartosz Bednarczyk szef radomskiego sztabu i komendant hufca ZHP nawiązując do tegorocznego hasła WOŚP „Gramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. – Te urządzenia, który szpitale dostały wcześniej zwyczajnie się zużył.

  Jak wylicza Bartosz Bednarczyk radomianie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ciągu ostatnich 18 finałów zebrali ponad 3,4 miliona złotych.

  - A to nie wszystko, bo przecież do tej kwoty trzeba doliczyć kwoty przekazywane w czasie wcześniejszych edycji – dodaje Bartosz Bednarczyk. – Każdy, kto przekazał choć złotówkę, albo kwestował puszkę może być dumy. Trzeba pamiętać, że te pieniądze wracają do Radomia, bo nasze szpitale też dostają sprzęt od Orkiestry.

  - Te urządzenia, które dostał Radomski Szpital Specjalistyczny, ale też lecznice na Józefowie, czy w Krychnowicach jest wart ponad 3,5 miliona złotych – informował Michał Michalski, sekretarz Radomia.

  Urząd Miejski tradycyjnie włącza się w organizację radomskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


  Zagrają wolontariusze  13 stycznia w Radomiu kwestować będzie 350 wolontariuszy. Już ruszyła rejestracja chętnych, którzy wyruszą w miasto z puszkami.

  – Zapisy wystartowały we wtorek, a w czwartek mieliśmy już 160 chętnych. Trzeba się więc spieszyć – mówi Bartosz Bednarczyk, komendant radomskiego hufca i szef Orkiestry w Radomiu.

  Chętni muszą się zarejestrować za pośrednictwem strony WOŚP. Informacji można szukać na Facebooku radomskiej Orkiestry lub witryny hufca w Radomiu.

  Koncert przed urzędem  Tegoroczny koncert Finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na placu Corazziego przed urzędem. Na niedzielę 13 stycznia sztab Orkiestry przeniesie się do fuoye sali koncertowej.

  - Na pewno będzie gorąco, będzie dużo muzyki. Zapraszamy już dziś – przekonuj Bartosz Bednarczyk.

  O szczegółach finałowego granie nie chce mówić, ale zapewnia, że będzie ciekawie. W ramach Orkiestry odbędzie się też między innymi zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku. Będzie nauka udzielania pierwszej pomocy.

  - Zapowiedzieli się już też miłośnicy starych samochodów, czy Radomskie Klasyki oraz grupy rekonstrukcyjne i to reprezentujące różne epoki historyczne, aż od średniowiecza. Na pewno więc na placu Corazziego będzie ciekawie i kolorowo – mówi Bartosz Bednarczyk.

  Policzą się z cukrzycą  Już dziś po południu rozpocznie się też rejestracja chętnych do udziału w orkiestrowym biegu „Policz się z cukrzycą”. Organizuje go Stowarzyszenie „Biegiem Radom”.

  - Podczas ubiegłorocznego biegu, który organizowaliśmy po raz pierwszy mieliśmy blisko 300 uczestników. Zaczęliśmy przygotowania bardzo późno i efekty przerosły nasze oczekiwania. Tym razem założyliśmy sobie limit 500 biegaczy, a że było wiele chętnych do udziału dzieci uznaliśmy, że nasi biegacze muszą mieć ukończone 10 lat – mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom”.

  Pieniądze zebrane podczas biegu „Policz się z cukrzycą” zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży oraz naukę pierwszej pomocy.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Boże Narodzenie z przymrużeniem oka czyli najlepsze MEMY na święta  Życzenia na Boże Narodzenie. Śmieszne, krótkie, świąteczne SMS


  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  [b]Powiedział mamie, że nie przyjedzie na Święta, a potem zrobił jej niespodziankę. Jak zareagowała? (STORYFUL/x-news)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo