Wielkanocne mecze piłkarzy Radomiaka Radom. Od czwartej ligi do drugiej ligi - ZDJĘCIA

11 kwietnia 2020 roku, w Wielką Sobotę, piłkarze pierwszoligowego Radomiaka Radom mieli zaplanowany mecz na stadionie miejskim przy ulicy Narutowicza 9 z Chojniczanką Chojnice. Epidemia koronawirusa zatrzymała cały sport na świecie. Dziś przypominamy jak piłkarze Radomiaka radzili sobie w meczach, które rozegrane zostały w okresie Świąt Wielkanocnych w sezonach od 2008/2009 do 2018/2019. Dwa z tych meczów opisujemy szerzej i prezentujemy galerię zdjęć.

Sezon 2008/2009 - czwarta liga
Szydłowianka Szydłowiec - Radomiak Radom 1:4 (1:0)
Bramki: Tomasz Kiliański 39 - Arkadiusz Oziewicz 60, 89, Łukasz Janik 64, Paweł Tarnowski 79.
Szydłowianka: Jurczak - Gogacz, Kowalczyk, Różański, Ludew, Bawor, Kurbiel (77 Czubak), Ciupiński, Kiliański, Kiraga (74 Leszczyński), Śniegocki (86 Ogar).
Radomiak: Studziński - Szary, Bednarz, Skorupski, Boryczka, Kocon (46 Czpak), Barzyński, Wlazło, Oziewicz, Tarnowski, Janik (77 Lesisz).

Do 60 min Radomiak grał fatalnie i gdyby gospodarzom sprzyjało szczęście to do tego czasu radomianie mogli przegrywać 0:3. Dobrej sytuacji przed przerwą nie wykorzystał Szymon Kurbiel, zaś na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Ciupiński, ale trafił wprost w bramkarza Radomiaka.
Potem w ciągu czterech minut Radomiak strzelił dwie bramki i z zespołu Szydłowianki praktycznie uszło powietrze. Do końca meczu na murawie istniała praktycznie jedna drużyna.

Sezon 2009/2010 - trzecia liga
Radomiak Radom - KS Piaseczno 1:2, gol Paweł Tarnowski.

Sezon 2010/2011 - trzecia liga
Radomiak Radom - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1, gol Marcin Grunt.

Sezon 2011/2012 - trzecia liga
Radomiak Radom - Ursus Warszawa 1:1, gol Leandro Rossi.

Sezon 2012/2013 - druga liga
Radomiak Radom - Resovia Rzeszów 4:0, gole Piotr Kornacki, Samuelson Odunka, Marcin Figiel, Piotr Wlazło.

Sezon 2013/2014 - druga liga
Radomiak Radom - Pelikan Łowicz 1:0, gol Marcin Orłowski.

Sezon 2014/2015 - trzecia liga
Broń Radom - Radomiak Radom 1:1, gole Paweł Ankurowski - Przemysław Śliwiński.

Sezon 2015/2016 - druga liga
Legionovia Legionowo - Radomiak Radom 1:1, gol Kamil Cupriak.

Sezon 2016/2017 - druga liga
Polonia Bytom - Radomiak Radom 0:3, gole Michał Grudniewski, Leandro Rossi, Szymon Stanisławski.

Sezon 2017/2018 - druga liga
MKS Kluczbork - Radomiak Radom 3:1, gol Jakub Rolinc.

Sezon 2018/2019 - druga liga
Radomiak Radom - Elana Toruń 2:0 (0:0)
Bramki: Rafał Makowski 54, Patryk Mikita 74.
Radomiak: Haluch - Wawszczyk, Klabnik, Grudniewski, Jakubik, Banasiak (72 Mikita), Makowski (82 Filipowicz), Kaput (90+1 Winsztal), Karwot, Sokół (75 Rolinc), Leandro.

2. liga. Wielka Sobota dla Radomiaka! Zieloni zwyciężyli u s...

Piłkarze Radomiaka w 29. kolejce piłkarskiej drugiej ligi pokonali w Wielką Sobotę Elanę. Dla zielonych to milowy krok do awansu do pierwszej ligi!
Świetna, śmiało można powiedzieć, że przynajmniej pierwszoligowa otoczka, znakomita oprawa, a przede wszystkim bardzo dobra gra Radomiaka i zwycięstwo nad Elaną. Wielka Sobota była zielona!

Już przed meczem było na stadionie przy ulicy Narutowicza czuć zapach upragnionej pierwszej ligi. Transmisja telewizyjna w TVP3, ledowe bandy reklamowe, których na co dzień na meczach zielonych nie ma oraz inne smaczki związane z transmisją. Swoje dołożyli kibice, którzy w komplecie pojawili się na trybunach i od początku do końca wspierali piłkarzy zielonych. Niewiadomą była jedynie postawa zawodników, którzy jednak jak się potem okazało stanęli na wysokości zadania i po bardzo dobrym w swoim wykonaniu meczu pokonali rywala, który też aspiruje do zajęcia miejsca na podium drugiej ligi, które gwarantuje awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

W 54 minucie świetnie z głębi pola dograł Adam Banasiak, Martin Klabnik zgrał w polu karnym głową do Rafała Makowskiego, a ten efektownym strzałem pokonał wreszcie Nowaka i Radomiak objął prowadzenie!

W 72 minucie na placu gry pojawił się Patryk Mikita, który parę chwil później zdobył dla zielonych gola numer dwa. Zawodnik ten zabrał się z piłką w okolicach linii środkowej i pognał z nią w kierunku pola karnego rywali, minął obrońców i pewnym strzałem pokonał Nowaka!
W ostatnich minutach Radomiak dążył do zdobycia kolejnej bramki, ale wynik nie uległ już zmianie i zieloni zwyciężyli dwa... do jajka - jak powiedział w nawiązaniu do Świąt Wielkanocnych na zakończenie Marek Nowak spiker zawodów. To zwycięstwo bardzo przybliża Radomiaka do realizacji upragnionego celu, jakim jest awans do pierwszej ligi!

Mówi Dariusz Banasik, trener Radomiaka
- Zacznę od podziękowań dla kibiców. Wiedzieliśmy, że ostatnio nam się wyniki trochę nie układały i na treningu dzień przed meczem mieliśmy bardzo mocne wsparcie kibiców. W sobotę można powiedzieć, że święto w Radomiu. Cały stadion żył i nas dopingował. Myślę, że to też pomogło w naszej postawie na boisku.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?