Wielki sukces koszykarzy MKS Grójec! (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Wielki sukces klubu z Grójca
Wielki sukces klubu z Grójca PZKOsz.pl/archiwum klubu
MKS Grójec zajął czwarte miejsce w finale mistrzostw Polski U 15. To ogromny sukces drużyny, która jechała na finały...w roli kopciuszka, a otarła się o medale!

Chyba mało kto liczył na taką niespodziankę! MKSGrójec pokazali wielką klasę. Już samo to, że znaleźli się w najlepszej ósemce w Polsce, należy uznać za sukces. W Ożarowie, podczas turnieju finałowego, chłopcy z Grójca nie mieli już nic do stracenia. Dążyli do sprawienia niespodzianki, a sprawili sensację!Sześć lat pracy właśnie zaprocentowało. W pierwszym meczu drużyna przegrała 68:70 z Basketem Poznań. Dopiero dogrywka zaważyła o wygranej ekipy z Poznania.

W drugim meczu fazy grupowej MKSPokonał wysoko Jagiellonkę Warszawa 89:71. Natomiast w trzecim meczu, po kapitalnej grze drużyna zwyciężyła 85:75. Dzięki temu udało się zespołowi awansować do najlepszej czwórki. Walka o medale stała się realna.
W półfinale nasza drużyna niestety przegrała 55:66. Szkoda trochę pierwszej połowy, bo do przerwy MKS przegrywał różnicą 18 punktów. W końcówce nastąpił szalony pościg, ale rywale nie dali sobie wydrzeć wygranej. Warto dodać, że GAK Gdynia później wywalczył mistrzostwo Polski pokonując w finale Śląsk Wrocław, zaś MKS Grójec w meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzył się z Basketem Poznań. Niestety wyraźne zwycięstwo 77:64 odnieśli poznaniacy. Grójczanie sklasyfikowani zostali na czwartym miejscu. Mogli odczuwać lekki niedosyt, bo historyczny medal był na wyciągnięcie ręki, ale trzeba przyznać, że czwarta lokata dla podopiecznych Jaska Siedleckiego to również wielki sukces. Tym bardziej, że cała drużyna opiera sie na zawodnikach z Grójca. Zespół powalczył z wielkimi klubami!
W najlepszej piatce turnieju znalazł się Filip Poradzki z MKS.

- Rozegraliśmy w finałach pięć fantastycznych meczów. We wszystkich byliśmy do końca w grze. Z mistrzem przegraliśmy w półfinale jedenastoma punktami. W meczu o trzecie miejsce(z Poznaniem) nie pomogło nawet 6 trójek Antka Juraszewskiego. Po prostu,przy tak krótkiej rotacji zabrakło nam sił. Oprócz nas w czwórce były trzy topowe akademie w Polsce(Gdynia,Poznań i Śląsk Wrocław) i my, drużyna oparta na wychowankach - pisze na facebooku Ireneusz Juraszewski, kierownik zespołu.

Kadra zespołu: Miłosz Wiśniewski, Antoni Juraszewski, Bartosz Fiejkowski, Jan Lenarcik, Kacper Łuczyński, Jan Dąbrowski, Antoni Marciński, Ernest Smolik, Hubert Gaik, Filip Poradzki, Borys Woźny.