Wielki sukces! Weronika Falkowska wygrała pierwszy zawodowy turniej! (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Weronika Falkowska osiągnęła duży sukces
Wielki sukces w historii radomskiego tenisa. Pierwszy wygrany turniej zawodowy Weroniki Falkowskiej w grze pojedynczej. Zawodniczka AT Masters Radom wygrała w Tunezji.

Znakomity występ zanotowała zawodniczka AT Masters, Weronika Falkowska w drugim turnieju rozgrywanym w Tunezji w miejscowości Monastyr. Zwyciężyła zarówno w turnieju singlowym jak i deblowym.
Od początku zawodów prezentowała się znakomicie i już w pierwszym meczu straciła tylko jednego gema, odprawiając Bojane Marinkovic (Serbia) 6:1; 6:0. W drugiej rundzie pokonała Sebastianne Scilipoti (Szwajcaria) 6:2, 7.6. W ćwierćfinale natomiast łatwo uporała się z Kathleen Kanev (Niemcy) wygrywając 6:3, 6:1. W półfinale po trudnym, trzysetowym pojedynku zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 z rozstawioną z numerem drugim Anastasie Kulikovą (Finlandia). W finale spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i pokonała 6:3, 6:3 partnerkę deblową Viktorie Morvayovą (Słowacja).
Sukces ogromny, bowiem to pierwszy wygrany w grze pojedynczej turniej zawodowy w karierze Weroniki. Natomiast w grze podwójnej Weronika wygrała już kilka turniejów grając z różnymi partnerkami. Tym razem wystąpiła w parze ze Słowaczką, Viktorią Morvayovą. Obie świetnie się rozumiały i po czterech zwycięstwach stanęły na najwyższym stopniu podium. W pierwszej rundzie pokonaly duet Almudena Sanz-Lianeza Fernandez (Hiszpania)/Sebastiana Scilipoti (Szwajcaria) 6:3, 6:0. W ćwierćfinale zwyciężyły
Flavie Brugnone (Francja)/Marię Timofieevą (Rosja) 6:0, 6:7, 10:6. W półfinale po supertiebreaku 7:6, 3:6, 10:3 Falkowska i Morvayova pokonały duet Anastasia Kulikova/Angelica Moratelli(Włochy). W finale okazały się lepsze od pary Karola Patricia Bejenaru(Rumunia)/Zdena Safarova(Czechy) i zwyciężyły 6:4, 7:5. Świetny wynik osiągnięty w turnieju zaowocuje znacznym awansem w światowym rankingu WTA. Od wtorku Weronika Falkowska wystartuje w trzecim kolejnym turnieju również w Monastyrze.