Wielojęzyczne śpiewanie uczniów II Liceum imienia...

  Wielojęzyczne śpiewanie uczniów II Liceum imienia Konopnickiej w Radomiu

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wielojęzyczne śpiewanie uczniów II Liceum imienia Konopnickiej w Radomiu
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Tadeusz Klocek

  Tłum widzów: uczniów „Konopnickiej”, ich znajomych, kolegów, a także rodziców zjawiły się we wtorek w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, aby uczestniczyć w koncercie z cyklu „Piosenka nie zna granic”, zatytułowanym „Żeby szczęśliwym być…”.
  Na czele gości była oczywiści dyrekcja z dyrektorem Dariuszem Żytnickim i cale ciało pedagogiczne „Konopnickiej” . Ale nikt na scenie nie miał tremy wobec tak szacownego grona. Przecież tym razem uczniowie i absolwenci II LO imienia Marii Konopnickiej w Radomiu oraz ich przyjaciele śpiewali o szczęściu. A to słowo łamie wszystkie bariery…

  Śpiewano naturalnie w wielu językach, bo takie jest założenie cyklu.
  Na scenie wystąpiło ponad 30 osób. Znane przeboje różnych epok w językach angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, włoskim i hiszpańskim, śpiewali i grali na różnych instrumentach soliści i solistki, zespoły, duety, tercety i kwartety. Prowadzące koncert dziewczęta wymieniali i wymieniali nazwiska wokalistów, muzyków… Tych nazwisk było bardzo dużo. Każdemu występowi towarzyszyły gromkie brawa.

  Jak przypomniały prowadzące, był to już 14 koncert z cyklu „Piosenka nie zna granic”. - W wielu językach śpiewaliśmy piosenki biesiadne, kolędy, przeboje muzyki pop z lat 70’, 80’, 90’. Brzmiała muzyka filmowa i karnawałowa. W roku 2015 wspominaliśmy piosenkami naszą zmarłą panią dyrektor Annę Łapieniecką. Przed paroma laty motywem przewodnim naszego koncertu była kobieta a w roku ubiegłym mężczyzna. Teraz chcieliśmy naszymi piosenkami przyciągnąć szczęście.

  Zadowolone miny i oklaski widzów świadczą, że chyba się to udało.

  Poznajmy wykonawców: Na scenie wystąpiło 31 osób. To Jakub Bilski, Basia Bednarczyk,SandraBochyńska, Maja Boryczka,ZuzannaDeja, Łukasz Dulęba, Sara Jahel, Kasia Jakubczyk, PaulinaJaskot, Izabela Kowalska,Anita Krawczyk, Filip Krzysztoporski,Bartek Kudelski,ZuzannaKupidura, Piotr Lis, Aleksandra Makuch,OliwiaMadej, Adam Makosa, Konrad_Miturski, Klaudia Omiotek, Grzegorz Pałka, Anita Pikiewicz, Piotr Podkański,Natalia Rutka, Patryk Sławiński, Wiktor Szostak,,MikołajTomczyk, Anna Wlazło, Olga Zielińska, Natalia Żółcińska i Maria Żłobecka.

  Organizatorami koncertu były Justyna Boryczka, Lidia Lesisz, Anna Miturska, Edyta Szczepańska-Pałka i Katarzyna Wilkanowicz a dekoracje przygotowała Małgorzata Kwaśnik.

  Poznajmy repertuar:
  Były piosenki "Żeby szczęśliwym być”,”Szczęście”,”Barcelona”,„Paradise city”,„Lucky exo , „Si jamais j’oublie”,„Sofia”,”Inthe summertime”,ь„Glück”,„Le bonheur”,”Best luck”,„Happiness”,„Zielono mi”„Happy together”Cheek to cheek”,„Adventure of the lifetime”,oczywiście „Felicita”,„What a wonderful world” „Don’t worry, be happy”„O szczęście trzeba grać” i wreszcie na finał „Happy”.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ