Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już...

  Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już batalion w Radomiu. W sobotę wspólne ćwiczenia

  PST

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już batalion w Radomiu. W sobotę wspólne ćwiczenia
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Wojska Obrony Terytorialnej

  Od stycznia ruszyły bataliony w Radomiu i Płocku, które już w sobotę, wspólnie z batalionem w Grójcu wezmą udział w szkoleniu rotacyjnym. Jest to pierwsze szkolenie obu tych batalionów.
  W sobotę 12 stycznia ochotnicy z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w szkoleniu rotacyjnym, tym razem we wzmocnionym składzie. Ponad trzystu żołnierzy w ten weekend będzie doskonalić umiejętności ze szkolenia strzeleckiego, taktycznego oraz regulaminów. Będą to łącznie 24 godziny szkolone rozłożone w czasie weekendu.

  W zajęciach będą uczestniczyć żołnierze Obrony Terytorialnej z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca, 62 blp z Radomia oraz 64 blp z Płocka. Jest to pierwsze szkolenie rotacyjne trzech batalionów stacjonujących na terenie województwa mazowieckiego.

  - W Grójcu szkolić się będzie niemal 90 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Batalion stacjonujący w Grójcu został sformowany jako pierwszy w lipcu 2017 roku. Dowodzi nim podpułkownik Janusz Ostrowski. W 2018 roku, jako pierwszy w brygadzie zaczął szkolenie żołnierzy ochotników. Do tej pory przeprowadzono cztery szkolenia podstawowe, sześć szkoleń wyrównawczych oraz dziewięć szkoleń rotacyjnych (indywidualnych) w ośrodkach szkolenia poligonowego w Dębie i Wędrzynie oraz Grójcu i Pomiechówku - informuje Aleksandra Wic, rzecznik prasowy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  W 62 batalionie, mieszczącym się w Radomiu, szkolenie odbędzie się na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Uczestniczyć w nim będzie ponad 110 żołnierzy. Batalionem dowodzi ppłk Łukasz Baranowski. Na terenie Pomiechówka oraz Warszawy - Wesołej szkolić się będzie blisko 120 żołnierzy wchodzących w skład płockiego batalionu, którego dowódcą jest ppłk Tomasz Fiszer.

  Żołnierze Obrony Terytorialnej przez pierwszy rok odbywają szkolenie indywidualne, które realizowane jest w trybie rotacyjnym - co najmniej raz w miesiącu. Pełny cykl szkoleń trwa trzy lata; obejmuje m.in. szkolenie specjalistyczne. W trzecim roku prowadzone będzie szkolenie zgrywające pododdziały. W sumie szkolenie żołnierza ochotnika trwa trzy lata. 6. Mazowiecka Brygada do tej pory przyjęła w swoje szeregi blisko 800 żołnierzy. Liczba ta cały czas rośnie i ochotników nam przybywa.

  ZOBACZ TAKŻE: Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]