Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już...

  Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już batalion w Radomiu. W sobotę wspólne ćwiczenia

  PST

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Wojska Obrony Terytorialnej rosną w siłę! Ruszył już batalion w Radomiu. W sobotę wspólne ćwiczenia
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Wojska Obrony Terytorialnej

  Od stycznia ruszyły bataliony w Radomiu i Płocku, które już w sobotę, wspólnie z batalionem w Grójcu wezmą udział w szkoleniu rotacyjnym. Jest to pierwsze szkolenie obu tych batalionów.
  W sobotę 12 stycznia ochotnicy z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w szkoleniu rotacyjnym, tym razem we wzmocnionym składzie. Ponad trzystu żołnierzy w ten weekend będzie doskonalić umiejętności ze szkolenia strzeleckiego, taktycznego oraz regulaminów. Będą to łącznie 24 godziny szkolone rozłożone w czasie weekendu.

  W zajęciach będą uczestniczyć żołnierze Obrony Terytorialnej z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca, 62 blp z Radomia oraz 64 blp z Płocka. Jest to pierwsze szkolenie rotacyjne trzech batalionów stacjonujących na terenie województwa mazowieckiego.

  - W Grójcu szkolić się będzie niemal 90 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Batalion stacjonujący w Grójcu został sformowany jako pierwszy w lipcu 2017 roku. Dowodzi nim podpułkownik Janusz Ostrowski. W 2018 roku, jako pierwszy w brygadzie zaczął szkolenie żołnierzy ochotników. Do tej pory przeprowadzono cztery szkolenia podstawowe, sześć szkoleń wyrównawczych oraz dziewięć szkoleń rotacyjnych (indywidualnych) w ośrodkach szkolenia poligonowego w Dębie i Wędrzynie oraz Grójcu i Pomiechówku - informuje Aleksandra Wic, rzecznik prasowy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  W 62 batalionie, mieszczącym się w Radomiu, szkolenie odbędzie się na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Uczestniczyć w nim będzie ponad 110 żołnierzy. Batalionem dowodzi ppłk Łukasz Baranowski. Na terenie Pomiechówka oraz Warszawy - Wesołej szkolić się będzie blisko 120 żołnierzy wchodzących w skład płockiego batalionu, którego dowódcą jest ppłk Tomasz Fiszer.

  Żołnierze Obrony Terytorialnej przez pierwszy rok odbywają szkolenie indywidualne, które realizowane jest w trybie rotacyjnym - co najmniej raz w miesiącu. Pełny cykl szkoleń trwa trzy lata; obejmuje m.in. szkolenie specjalistyczne. W trzecim roku prowadzone będzie szkolenie zgrywające pododdziały. W sumie szkolenie żołnierza ochotnika trwa trzy lata. 6. Mazowiecka Brygada do tej pory przyjęła w swoje szeregi blisko 800 żołnierzy. Liczba ta cały czas rośnie i ochotników nam przybywa.

  ZOBACZ TAKŻE: Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>