Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Radomiu. Będą pokazy uzbrojenia, czy prezentacje musztry paradnej. Zobaczcie szczegóły

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Do udziału w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Radomiu zapraszał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej.
Do udziału w Wojskowych Targach Służby i Pracy w Radomiu zapraszał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej. Antoni Sokołowski
Pokazy uzbrojenia, prezentacje musztry paradnej, wirtualne gogle symulujące czołg Abrams, konkursy i quizy, a także rozmowy o służbie wojskowej – te atrakcje i wiele innych zapowiadają organizatorzy Wojskowych Targów Służby i Pracy w Radomiu.

Pokazy, oferty kształcenia na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Radomiu

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Radomiu oraz w 15 innych miastach w Polsce, 17-18 marca – w piątek i sobotę w godzinach 9.00 - 18.00.

- Targi zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego – zapowiadał Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej, na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Darmowy dojazd

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Szkół imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Saskiej 4/6. Jak zauważył wiceminister, to nie przypadkowe miejsce, bowiem szkoły ZDZ, jako pierwsze w Radomiu podjęły kształcenie w klasach mundurowych, dziś realizowane w ramach pilotażowego programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Ministerstwa Obrony Narodowej. By młodzież, nawet spod Radomia mogła dotrzeć na Targi 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu zabezpieczy autokar do darmowego przewodu uczniów na trasie: dworzec PKP przy ulicy Beliny Prażmowskiego – szkoły ZDZ przy Saskiej. Autokar będzie specjalnie oznakowany.

Rozmowy o służbie wojskowej

Każdy uczestnik będzie mógł na Targach Służby i Pracy osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Targi będą kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w siłach zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej.

- Osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – dodam wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Jak zaznaczył, wstępujący do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej mogą liczyć na dobre wynagrodzenie sięgające od startu 4 960 złotych miesięcznie.

Obecni podczas targów rekruterzy przedstawiają informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.
Podczas Targów dostępny będzie punkt rekrutacyjny obsługiwany przez Wojskowe Centra Rekrutacji. Przedstawiciele tego punktu nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie - przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas Targów wystawiać się będą między innymi: 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, 18 Dywizja Zmechanizowana w Siedlcach.

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu między innymi quad, wóz dowodzenia, jak również pokazy działań żołnierzy. Zobaczyć będzie można występ orkiestry wojskowej, pokaz musztry zaprezentowany przez uczniów Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Uczestnicy skorzystają z symulatorów 3D, refleksu, dachowania jak i wirtualnej strzelnicy. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje w postaci wojskowego maskowania twarzy oraz sportowego toru przeszkód. A na zakończenie nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Targi odbędą się w Radomiu, 17-18 marca – w piątek i sobotę w godzinach 9.00 – 18.00 w siedzibie Szkół imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Saskiej 4/6.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie