WOŚP 2017 w Radomiu. „Odlotowe szkolenie” na Sadkowie....

  WOŚP 2017 w Radomiu. „Odlotowe szkolenie” na Sadkowie. Lotnisko gra z Orkiestrą

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Podczas "Odlotowego szkolenia" na lotnisku pasażerowie uczyli się między innymi, jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową. Był
  1/26
  przejdź do galerii

  Podczas "Odlotowego szkolenia" na lotnisku pasażerowie uczyli się między innymi, jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową. Był też pokaz ratownictwa w wykonaniu Lotniskowej Straży Pożarnej. ©Tadeusz Klocek

  Radomskie lotnisko drugi rok z rzędu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym pasażerowie uczyli się między innymi, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
  Port Lotniczy Radom zaczął grać już po godzinie 8. Na placu Jagiellońskim na chętnych do „Odlotowego szkolenia” czekał specjalny autobus MPK. Zabrał pasażerów na Sadków. Tam w terminalu czekały atrakcje.

  NIE: WOŚP 2017 w regionie. Co będzie się działo? [PROGRAM]


  Zgodnie ze scenariuszem pasażerowie spotkali kobietę, która … zaczęła rodzić. Była to oczywiście pozorantka, ale natychmiast trzeba było jej udzielić pomocy. Jak? Podpowiadali przedstawiciele Ośrodka Bezpieczeństwa Pracy i współpracujący z nimi fachowcy.

  W innym miejscu znalazła się na przykład osoba, która miała uraz ręki. Było złamanie i duże krwawienie. Tu też potrzebna była szybka pomoc. W terminalu był też pasażer, który miał krwotok z nosa.

  - Scenki, które tu odgrywamy mogą zdarzyć się w każdym miejscu, także na lotnisku. To szkolenia ma pokazać pasażerom, jak się zachować w takich sytuacjach, jak pomóc osobie poszkodowanej – wyjaśnia Remigiusz Mazur, specjalista do spraw marketingu i komunikacji w spółce Port Lotniczy Radom.

  Była też teoretyczna część szkolenia z pierwszej pomocy i nauka resuscytacji na fantomach. Poprowadziła ją Monika Owczarek.  Krótki pokaz dała też lotniskowa straż pożarna. Ratownicy gasili samochód zaparkowany przed terminalem. Przyjechali tam swoim wozem ratowniczo – gaśniczym.

  Na gości lotniska uczestniczących w szkoleniu czekała też niespodzianka od nauczycieli i podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. To oni przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Był chleb ze smalcem własnej roboty oraz grochówka, a także gorąca herbata.

  Na radomskie lotnisko chętni mogą się dziś jeszcze wybrać. Specjalny autobus odjeżdża z placu Jagiellońskiego o godzinie 12. Żeby pojechać trzeba wrzucić datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Dodatkowo Port Lotniczy radom wystawił też na licytację dzień pracy w handlingu, czyli dziale obsługi naziemnej lotniska na Sadkowie. Aukcja trwa na portalu allegro. Można tam też kupić kalendarz z podpisami zawodników Lechii Gdańsk. Piłkarze lądowali na Sadkowie w drodze na mecz w Kielcach.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo